Dizi Hakkında

Robbie Amell’in Deathstorm’u Oynayacağı Onaylandı

Robbie Amel

Ronnie Raymond karakteri (Robbie Amell), The Flash’ta zorlu bir kendini feda etme yolundan geçti. Ilk sezonda S.T.A.R. labs mühendisi parçacık hızlandırıcı kazasının ölümcül sonuçlarını asgariye indirmeye çalıştı ama kendisi patlamaya yakalanmıştı. Başta ölü sanılan Ronnie aslında Dr. Martin Stein (Victor Garber) ile birleşmiş ve güçlü metahuman (insan-ötesi) Firestorm olmuştu.

Sonunda ayrılsa ve kısa bir süre için nişanlısı Caitlin Snow’la (Danielle Panabaker) birleşmesine izin verilse de, Ronnie 2. sezonda bir kez daha tehlikeye dalıyor. Bir Firestorm ayrılığı, şehri The Flash’ın (Grant Gustin) zamanda geriye yolculuğundan kaynaklanan istikrarsız tekillikten kurtarmaya yetecek kadar güçlü olsa da Stein solucan deliği yıkıldığında bunu atlattı.

Bu tekillik, verici olan ve gerçeklikler arasında köprüler kuran bir kabiliyet. Bu bağlantı,  Flash Takımı’na, alternatif Earth 2’den hem yeni arkadaşlar hem de yeni düşmanlar getirdi. Ayrıca bir diğer esrarengiz kişi olan Dr. Harrison Wells’i de. (Tom Cavanagh). Şimdi ise, takıma tanıdık bir yüz tarafından meydan okunacağının bilgisi de onaylandı.

Aktör Robbie Amell’in yeni sızan bir set fotoğrafı, onu alışıldık Firestorm görünümünden farklı bir şekilde gösteriyor, bu da Earth 2’de Ronnie’nin farklı bir versiyonuyla karşılaşacağımız görüşlerine yol açıyor. EW de bu spekülasyonu onayladı, Earth 2 Ronnie’yi Deathstorm adlı kötü karaktere dönüştürüyor.

The Flash baş yapımcısı Andrew Kreisberg’in konu hakkında resmi açıklaması:

 “Robbie’nin tekrar The Flash’ta olacak olmasından dolayı çok çok mutluyuz. Sağlam bir Ateş Fırtınası’nı bastıramazsınız.  Ama bu sefer, bir değişiklik var, sevdiğimiz Ronnie’nin ölümcül bir Earth 2 versiyonu: Deathstorm.”

 

Çizgi roman evreninde Firestorm, ölümcül Black Lantern Corps’un gönülsüz bir parçası olmak için Deathstorm olarak yeniden canlanıyor. (pek çok kahraman ve kötü adamla birlikte). Deathstorm’un karışık bir birleşme ve ayrılmalar geçmişi var ve Firestorm’da gördüğümüz gibi evren yok eden volatilitesi (uçuculuğu/değişkenliği) var

Killer Frost’un çizgi romanlarda birkaç farklı versiyonu var, gerçi en yenisi Caitlin’in alter-egosu idi. Isıyı soğuğa dönüştürme yeteneği, ateşin buz üstündeki alışılmış egemenliğinin aksine, Killer Frost’un alevlerden daha güçlü çıkması demek. Bu onun Deathstorm ile zıt kutuplar birbirine çeker misali ilişkisinin The Flash’ta nasıl onun işine geldiğini açıklıyor. The Flash iyi bilinen çizgiroman karakterlerinin öyküleriyle sık sık oynadığından, Deathstorm’un yaşayan ölü (undead) ordulardan çok Killer Frost’la simbiyotik (ortakyaşar) bir ilişkiye bağlı olması muhtemel.

Ronnie’nin Earth 1 evreninde birkez daha ortaya çıkması, Flash Takımı ve özellikle Caitlin için daha fazla duygusal drama demek. Eğer kendini super- kötü-adama dönüştürmek için sebebi olan biri varsa, Caitlin’in hayatındaki sevgiyi bulma ve kaybetme gelgitleri onu en önemli aday yapıyor. Hikayesinin daha az kaybetme ama daha şeytani niyetler barındıran alternatif versiyonuna nasıl tepki göstereceğini görmek ilginç olacak.

The Flash, 19 Ocak 2016 Salı akşam 8’de, Arrow, 20 Ocak akşamı aynı saatte The CW’de olacak. Legends of Tomorrow da 21 Ocak Perşembe aynı kanalda ve gene saat akşam 8’de başlangıç yapacak.

Deathstorm-2

Benzer Yazılar

Comments
To Top