Dizi Hakkında

Savitar Kimdir?

Savitar kimdir

2014 yılından beri çizgi diziye uyarlanarak milyonlarca kişinin izlediği The Flash, DC Comics Universe yayınevinin piyasaya sürdüğü romandan esinlenilerek dizi haline getirildi. Filmin başlarında Dedektif Joe West’in küçük bir çocuk olan Barry Allen’i büyütüp yetiştirmesi ele alınıyor. Barry ailesini gizemli doğaüstü olaylar sonucunda kaybetmiştir. Anne ve babası hayatta olmayan Barry, olağanüstü deneyler sırasında karşılaştığı bir patlama ile gizemli güçlere sahip oldu. Bu gizemli güçlerin arasında yüksek hızlarla olağanüstü boyutlara geçebilme özellikleri baş gösteriyor. Ayrıca serinin devam eden bölümlerinde düşmanlarla olan mücadele ve kazanılan güç oyunları işleniyor.

The Flash çizgi dizisinin seri olarak devam eden bölümlerinde her bölümde farklı olaylar ve kurgular işleniyor. Çocukları ve izleyiciyi sürükleyen macera dolu ve gizem dolu sahneler işlenmektedir. Dizi içerisinde ileri teknoloji sayesinde üstün canlandırmalar ve karakterler görülmektedir.

 

Savitar kimdir

 

Serinin devam eden bölümlerinde ise Savitar adlı karakter ortaya çıktı. Savitar aslında büyük çaplı bir savaş esnasında pilot olarak görev yapan bir askerdi. Bu pilot savaşın devam ettiği esnada düşman askerlerin topraklarına düştü ve kaçmaya başladı. Düşman topraklarına düşmesine ve uçağın parçalanmasına sebep olan yıldırım çarpması ise Savitar’a olağanüstü güçler katmıştı. Serinin devam eden bölümlerinde Savitar kendisinde var olan güçleri öğreniyor ve bu güçleri yavaş yavaş kullanmaya başlıyor.

Savitar’ın başlıca özellikleri arasında yüksek hızla kendi bedeniyle uçuş yapabilmesi, hareket eden ve yüksek hıza sahip cisimlerin hızlarını yavaşlatabilmesi, kendi hızından alarak başkalarının hızına katkı sağlaması yer alıyor. Savitar’ın ilk başlarda farklı bir karakter ve maceracı olduğu sanılıyordu ancak dizinin ilerleyen aşamalarında Savitar hakkında ipuçları verildi.

Tıpkı profesyonel yabancı dizilerin başlangıcında verilen mesajlar gibi The Flash çizgi dizisi de her bölümünden önce bir mesajla başlıyor. “Kim Olduğunu Biliyorum (I Know Who Are You)” şeklinde mesajlarla başlayan ve bu mesajlara uygun ve romana paralel işleyen bir seri var karşımızda.

Çizgi romanı okuyanlar ve diziyi dikkatle takip edenler Savitar’ın aslında kim olduğunu öğreniyor. Savitar, Barry Allen’in gelecekteki halidir. Barry Allen’in de sonradan fark edeceği bir gizemde devam eden serüven, Barry’nin Savitar’ın kendi geleceği olduğunu öğrenmesiyle sürüyor.

Diziler ve çizgi romanlar hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından yıllardan beri ilgiyle izlenen, heyecan oluşturan, efsane hale gelen senaryolardır. Bu senaryolara hakim olan senarist ve yönetmenlerin yanında güçlü bir ekip ve oyuncu kadrosu da seriyi mükemmel hale getiriyor. Özellikle sinema teknolojilerinin gelişmesi ve animasyon teknolojilerinin ilerlemesiyle daha keyifli bir seyir sunulmaktadır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top