Supergirl

Supergirl S01E03 “Fight or Flight” İnceleme

Not: Bu yazıda bol miktarda Spoiler niteliğinde bilgi bulunmaktadır. Henüz bölümü izlemediyseniz, Spoiler’a hazır olun.

Sezona hızlı bir giriş yapan, yaklaşık 6 ay önce ilk bölümü sızdırılmış olmasına karşın 10 milyonun üzerinde izlenme rakamlarına ulaşan Supergirl, ikinci ve üçüncü bölüm itibariyle kitleyi 8 milyonluk bir dilime sabitlemeyi başarsa da eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Nitekim, bir bölüm öncesine kadar bende durumun iç açıcı olmadığını ve memnuniyetsizliğimi dile getirsem de sanırım diziye ısınmaya başladım.

Öncelikle dizinin yoğun olarak genç kesimi hedeflediği aşikar. Bu dilim içerisinde belki de sinema ya da yazılı kaynaklar dışında göremeyeceğimiz pek çok detay dizide sunuluyor. Bugüne kadar neden Batman, Superman ya da diğer öncüllerin dizilerde yer alamadığı sorduk. Fight or Flight’a baktığımızda ise kısmen de olsa Superman’in ziyaretini, sesini dahi duymadan izledik. Bugün, bu kadar diyen yarın net görüntüsünü de sunabilir. Bu bakımdan eleştirilerin dozunun az olması taraftarıyım.

Supergirl - Reactron

Reactron’u durdurmak, ona ulaşmak, gerçek kimliğini açığa çıkarmak hem Superman hem de olası çevresi karşısında tahmini zor olmayan bir durum. Bugüne kadar Superman tarafından Reactron’un durdurulamamış olması muhtemel yaşadığı kayıp ve düzelme ihtimaliyle ilişkili. Ancak hem Superman’in ziyareti hem de Supergirl’in gelişimi açısından ortak bir karakter sunulması hoş oldu.

Maxwell Lord Kimdir

Dizinin diğer pek çok benzeri yapımda olduğu gibi Cat Grant ve Jimmy Olsen gibi ağır taşları yanında Winn ve Maxwell Lord gibi öne çıkmaya hazır isimleri de var. Bana göre Supergirl’in hali hazırda en büyük avantajı diziyi düşüş anlarında sırtlayabilecek bu gibi isimler. Yani birinci sınıf kötü bir karakteri görmenin sağlayacağı heyecanı, tek başına bir süre bu sayılı üç isim taşıyabilir. Nitekim, kısa zamanda Maxwell Lord’un da öne çıkmasını bekliyorum.

jimmy olsen supergirl

Dizide en büyük eleştiri konularından birisi olan Jimmy Olsen, nasıl The Flash’ta Iris sırıtıyor ise Supergirl’de o kadar yakışmış görünüyor. Hatta Kara’nın, Grant’ın talimatı ile turuncu kafalı arkadaşımızın yanına ulaştığında neden bu tür bir seçim yapıldığı açık görünüyor.

Genel hatları ile eksiklikleri olsa da Supergirl’e daha fazla süre tanınması gerekiyor. Sizin bölüme ilişkin düşünceleriniz nedir?

Benzer Yazılar

Comments
To Top