Supergirl

Supergirl S01E04 “Livewire” İnceleme

Not: Bu yazı yayınlanan bölüme ilişkin Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Bir dönemin Supergirl ve Superman’i olan Helen Slater – Dean Cain ağırlıklı bölümün kötüsü, Livewire olarak tanıtılan Leslie Willis oldu. Doğrudan bölüm incelemesine geçmeden önce bir şeye değinmek istiyorum. Genel gidişat itibariyle hafif yavan bir görüntü sergilese de Supergirl, bu tür dizilerden hoşlanan kişilerin düzenli olarak takip edebileceği ritmi yakaladı. Ancak tekrarlayacak olursam dizi içerisinde yavan olan, ağır, ağır işleyen bazı şeyler mevcut.

Dizinin Flash ve Arrow gibi diziler ile ortak yapımcılara sahip olması, konseptin benzer şekilde kurgulanmasına neden oluyor. Yer, yer Flash ya da Arrow’da göreceğiniz nitelikte şeyler ile karşılaşmanız mümkün. Asıl fark ise Super damgasına sahip olan karakteri yansıtmakta. Ekranlarda hemen, hemen sınırları olmayan bir süper kahramanı izleyici rahatsız etmeden yansıtmak oldukça zor ve bu açıdan ilerleyişi etkileyen en önemli sorun, karakterin ağırlığı oluyor.

Livewire

Daha önceki bölümlerde ve hatta bölümün girişinde yer alan üçüncü sınıf kötüler yerine bu bölüm daha hareketli ve tatmin edici bir kötü karakter karşımıza çıktı. Cat Grant ve Livewire arasında kurulan ortak diyalog, hem Livewire’in sahip olduğu kini ifade etmede hem de Grant’ın insani yönlerini açığa çıkarmada işe yaradı. Nitekim, çizgi romanda Superman’e takıntılı olan Leslie, dizide çok doğal bir şekilde Supergirl’e bağlandı.

Dizide Livewire’in ortaya çıkışında etkili olan kaza, çizgi romanda benzer bir şekilde Metropolis’te gerçekleşiyor. Bu bölüme kadar efektler konusunda sıkıntı yaşayan dizi umarım tüm bütçesini Leslie ile harcamamıştır. Oldukça iyi ve beklediğimden daha güzel bir izlenim sundu. Hatta karakterin sahip olduğu o ruhsuz hareketlerde son derece iyi yansıtıldı.

Dizinin bu bölümüne ilişkin izleyiciyi yoran, bir an önce bitse tadında olan olaylar ise Kara – Alex arasında geçen muhabbetlerdi diyebilirim. Anne tarafında sürekli gizlenen karşılıklı şeyler, hem Alex hem de Kara arasında da elektriklenmeye neden oluyor. Ancak 42 dakika boyunca anlatılmayacak düzeyde bir sorun değildi. Hatta DEO’ya bağlanması ne kadar iyi ise bu kadar uzatılması da o kadar kötüydü.

Siz, yayınlanan bölüme ilişkin ne düşünüyorsunuz?

Benzer Yazılar

Comments
To Top