Supergirl

Supergirl, The Flash ve Arrow ile Aynı Evrende Olacak Mı?

Hem Arrow hem de The Flash takipçileri, Supergirl dizisine ilişkin haberleri çok yakından takip ediyor. Son yıllarda ABD ekranlarına gelen süper kahraman temalı diziler, izleyici tarafında büyük beğeni toplarken bu alanda görülen eksikliğin gün yüzüne çıkmasını sağladı. Pek çok kişi çizgi roman ya da farklı kaynaklar üzerinde takip ettiği süper kahramanları artık tüm yönleriyle televizyon ekranlarında takip edebiliyor.

Özellikle DC Comics’in hayali karakterlerine bu dönemde ayrı bir pencere açmak gerekiyor. Marvel’in aksine sinematik evrenden biraz daha bağımsız ilerleyen DC, Arrow ve The Flash örneklerinden sonra pek de beklenmeyen bir isim olan Kara – Supergirl karakterini sahaya sürüyor. Supergirl dizisinin hemen, hemen Arrow ve The Flash yapımcıları ile aynı kişilerin elinden çıkacak olması akıllara üç karakterin bir ekranda buluşup buluşamayacağı sorusunu getirdi.

Supergirl – The Flash ve Arrow ile Aynı Evrende mi Olacak?

Henüz kesinleşmiş bir durum olmamasına karşın Supergirl’in Arrow ve The Flash ile aynı evrende olabileceği söylendi. Yine Marvel örneğinde olan Agents of SHIELD’in sinematik evrenle olan bağlantısının aksine Gotham ve Constantine gibi yapımlar, DC karakterlerinin bambaşka bir evrende olmasını sağladı.

Mevcut Arrow ve The Flash örnekleri, bu yapımların aynı kanalda yayınlanması nedeniyle birbirlerini ziyaret etme açısından sıkıntı yaşamamasına neden oluyor. Supergirl’in bu yapımlardan farklı kanalda yayınlanacak olması, bu buluşmanın bir anlamda zorlaşmasını ve Supergirl’in farklı bir evrende olabileceğini düşündürüyor.

Fakat Greg Berlanti’in yakın bir dönemde yaptığı açıklamada Supergirl’in Arrow ve The Flash ile aynı evrende olabileceği, bu konuda çalışmaların yürütüldüğü söylenmişti. Öyle ki Arrow ve Flash buluşmasının uyandırdığı etki, Kara yani Supergirl’in de bu ekibe katılmasıyla tavan yapabilir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top