Bölüm Özetleri

The Flash 1. Bölüm “City of Heroes” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı bölüm hakkında Spoiler içermektedir.

Mayıs ayında prömiyeri yapılan ve ilk olarak Arrow dizisinde tanıdığımız Barry Allen, The Flash 1. Bölüm “City of Heroes” ile etkileyici bir giriş yaptı. İlk olarak 1940’lı yıllarda Çizgi Roman olarak okuyuculara sunulan Flash serisi zaman içerisinde farklı isimler altında aynı karakteri kullanarak yayınlanmaya devam etti.

Çizgi Roman – Dizi uyarlaması olarak 1990 – 1991 yılları arasında yalnızca bir yıl yayınlanma şansı bulan ilk Flash TV serisi ise o dönem çizgi roman karakterleri için yeni bir çağın başlamasını sağlamıştı. Günümüz Flash’ında ise önceki seriden farklı olarak meta – insanları göreceğiz gibi görünüyor.

The Flash 1. Bölüm “City of Heroes” İnceleme

Dizinin ilk bölümünde genel olarak Barry Allen’ın günümüzden 14 yıl önceki hali hakkında bazı bilgiler sunuluyor. İlk sahnede mahallede kendisine zor anlar yaşatan kişilerden kaçan Barry, annesinin kanatları altına gizlenerek kendini buluyor. Doğrudan Nora Allen ( annesi ) hakkında bilgi sunulan bu sahnede Barry’in annesini kaybettiği ve babasının annesini öldürmekle suçlandığını görüyoruz.

The Flash 1. Bölüm Nora Allen Ölümü

Esasen çizgi roman okumayan biri için anlamlandırmanın zor olduğu bu sahnede sarı ve kırmızı renklerde oldukça hızlı hareket eden bir alev topu görüyoruz. Bu sahne Flash – Barry Allen’ın geleceği ve diğer bölümler hakkında da bize bazı ipuçları sunuyor.

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2 3 4

Comments
To Top