Bölüm Özetleri

The Flash 10. Bölüm “Revenge of the Rogues” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Dizinin söz konusu bölümünü izlememişseniz, vay efendim neden onu yazdınız, bunu söylediniz demeyin. Yazı toplamda 3(üç) sayfadan oluşmaktadır.

Yaklaşık 40 günlük bir aradan sonra yazıya nereden, nasıl başlayacağımı çok düşündüğümü söylemeliyim. Öncelikle diziyi izleyenler, bölümün Captain Cold ve Heat Wave üzerine kurulu olduğunu düşünebilir. Fakat ben bu iki karakterden daha çok geride kalmış Firestorm, Hartley Rathaway ve Golden Glider karakterlerini merak ediyorum. Yazının devamında tüm bu bilinmeyenler hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

The Flash – Revenge of the Rogues İnceleme

Aslında yayınlanan her bölümden sonra 18.30’a kadar uyguladığımız Spoiler yasağını, yazı girişinde belirttiğim mini metinle delmek istedim. Sabah saatlerinde muhtelif kaynaklardan takip ettiğim dizinin yeni bölümünün, 40 günlük açlıktan sonra yeterince doyurucu olmadığını söylemeliyim. Yazı sonunda yine bir puanlama ile bunu daha net belirtecek olsam da sunulan promolardan sonra biraz daha doyurucu bir içerik bekliyordum.

10. bölüme dönecek olursak, izleyiciye bu bir 40 günlük zaman zarfında Flash’ın aslında tatil yapmadığı, hız ve refleksleri konusunda çalışmalarını sürdürdüğü drone’lar ile çok güzel bir şekilde gösterilmiş. Uzun zamandır almayı düşündüğüm fakat bu çapta bir drone için 1000 lira ödemek istemediğim için şimdilik Youtube videoları ile yetinmeye devam ediyorum. İlk sahnelerde Flash – Barry Allen’ın Drone’lara yüklenmiş silah ve mini füzelere karşı mücadelesini izledik.

Kurşunlara karşı oldukça çevik ve güçlü reflekslere sahip olan Flash’ın kendisini takip eden bir füzeye karşı henüz yeterli olgunluğa erişmediğini söylemeliyim. Gerçi görselde de göreceğiniz bir sahne de mini füzemize karşı gösterdiği refleks ve Drone’u imha etmesi, anlık yükselişini çok açık bir şekilde gösteriyor. Fakat, bizim, zamanda yolculuk yapmasını beklediğimiz küçük Barry’in bu aşamaları çok yavaş geçmesi biraz sıkıcı olmaya başladı.

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2 3

Comments
To Top