Bölüm Özetleri

The Flash – 11. Bölüm “The Sound and the Fury” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizinin yayınlanan bölümüyle ilgili Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Henüz, pek çok kişi için gün yeni başlıyor olsa da dizinin yayınlanan 11. bölümü “The Sound and the Fury’i ikinci kez izleyerek inceleme yazısına başlamak istedim. Genellikle daha önceki inceleme yazılarında da her bölümü birkaç kez izleyerek gözden kaçırdığımız ya da daha dikkatli olmamız gereken ayrıntıları not almaya çalıştığımızı söylemek isterim. Açık olmak gerekirse, inceleme yazısı oluşturmadan önce diziyi çok daha keyifli şekilde izliyordum. Fakat daha fazla detaya dikkat etmem gerektiğine inandığım için o keyfi alamadığımı söylemeliyim.

Dizinin yayınlanan yeni bölümüne geçmeden önce, Ekim ayına, hatta daha da geri giderek Mayıs ayına dönmek istiyorum. Sızdırılan ya da öyle olduğuna inandırılan pilot bölüm, dizinin geleceği ve içeriği açısından büyük heyecan uyandırmıştı. Nitekim yayınlanan ilk 2 – 3 bölüm sonrasında bu heyecanın arttığını söylesem de sonraki bölümlerde bir düşüş yaşandığını belirtmek isterim. Acımasızca yaklaşmak istemiyorum fakat dizide bazı tutarsızlıkların bariz olarak devam ettirilmesi konunun The CW anlayışıyla dibe çekilmesi pek çok kişide beklentilerin yetersiz kalmasına ya da boşa çıkmasına neden oldu.

Yayınlanan 10. bölüme döndüğümüzde Cold ve Heat Wave’in çok basit kalmış kurgu içerisinde harcandığına inanıyorum. Yerel bir kanalda açık bir şekilde Flash’a meydan okuyan ve adres veren bu ikili, meta insan olmamasına rağmen, “ezik polis” algısı içerisinde geri plana atıldı. Tamam, ikisi de farklı ve pek çok insanın ulaşamayacağı silahlara sahip ancak oldukça açık bir meydan da “mutlak sıfır” noktasına dayanıklı zırhı olan polisler tarafından çaresizce izlenmeleri, kötü kurgunun bir sonucuydu. Peki, yeni bölüm bir çıkış noktası olabilir mi?

The Flash – The Sound and the Fury

Dürüst olmam gerekirse yazının giriş bölümünü bu denli uzun tutmak pek adetim değildir. Fakat diğer yazıların aksine bu bölümde beklentiyi düşürüp bölümden daha fazla haz alınmasını istedim. Dr.Wells’in de dediği gibi final maçına çok az kaldı.

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2 3 4

Comments
To Top