Bölüm Özetleri

The Flash 12.Bölüm Crazy For You – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Her bölümüyle yeni bir meta insan ya da kötü karakteri tanıdığımız The Flash’ta bu bölüme damgasını vuran isim Peek-a-Boo, Lashawn Baez oldu. Geoff Johns ve Scott Kolins tarafından yaratılan ilk olarak 2002 yılında Flash Vol 2’de görünen Peek-a-Boo, çizgi roman okuyucularının yakından tanıdığı bir kişi. DC Wikia’da hakkında verilen bilgilere göz attığımızda Rogue takımının bir üyesi olduğunu ve babasının dikkatini çekmek adına Central City Tıp Fakültesinde eğitim almaya başladığını görüyoruz.

The Flash 1×12 – Crazy For You

Yine, yeni bölüme hızlı bir giriş yapan Barry Allen’ın, giderek artan hızı sayesinde bir araç içerisinde sıkışan aileyi kurtarmasına tanık olduk. Polis, süper kahraman ve halk adamı olma görevini başarıyla sürdüren Barry Allen, Reverse Flash – Zoom kapışmasından sonra becerilerini biraz daha artırmış gibi görünüyor. Ancak, bu bölümde Flash’tan daha ön plana çıkan Cisco’un takipçiliği beni mutlu etti.

Peek-a-Boo – Yakala Beni!

Teleport yani ışınlanma özelliğini elinde tutan ve Clay Parker’ı hapishaneden kaçırarak ortaya çıkan Peek-a-Boo, dizide görebildiği alanlara geçiş yapan bir karakter olarak tanıtıldı. Her ne kadar kendisinin parçacık hızlandırıcı patlamasından mı yoksa başka bir sebep dolayısıyla mı bu yeteneklerine kavuştuğunu görememiş olsak da sıradan kötülerden farklı olarak böyle bir yeteneğe sahip olması ilgi çekici oldu.

Yine, dizide kısa birkaç sahnede görünmüş olan Clay Parker’ın karşımıza tekrar çıkacağını hatırlatmak gerekiyor. Kendisi hakkında daha önce yayınlanan haberlerde, Parker’ın Flash’a karşı planları olacağı söylenmişti.

Henry Allen – Barry Buluşması

Açıkcası 90’ların Flash’ı ile günümüz Flash’ının, konsept bu olmasa da daha sık görünmesini istiyorum diyebilirim. Henry hakkında yapımcıların ne tür bir düşünceye sahip olduğunu bilmiyor olsak da sırf annesinin ölümü ya da Barry Allen’ın babası olduğu için dizide tutulduğunu düşünmüyorum. Kısa vadede Reverse Flash’ın yakalanma ihtimali olmadığını düşünürsek kendisinin ilerleyen bölüm ya da sezonlarda farklı bir rol üstleneceğine ya da bizlere bir sürpriz yapacağına inanıyorum.

Cisco – Pied Piper – Firestorm

Hiç kuşkusuz benim açımdan bölümün en ilgi çekici kısmı Cisco ve Pied Piper’ın diyalogları oldu. Bir önceki bölümler Rathaway’in Ronnie hakkında söyledikleri, Cisco’da şimşeklerin çakmasına neden olmuş gibi görünüyor. Birkaç kez başarısız kaçış denemelerine rağmen Pied Piper’ın Cisco’ya oranla daha detaycı olması ise beni şaşırtmadı.

firestorm - martin stein

Firestorma döndüğümüzde ise izleyici açısından ortada büyük bir soru işareti var. Her ne kadar kendisinin Martin Stein ile birlikte Firestorm’u oluşturduğunu öğrensek de Arrow – Atom örneğinde olduğu gibi Flash’ta ön plana çıkıp – çıkmayacağını bilmiyoruz. Bu arada Martin Stein’in parçacık hızlandırıcının patladığı gece neden orada olduğunu ya da bu birleşmeyi daha önceden nasıl hesapladığını bilmiyoruz. Geleceği göremeyeceğini varsayarsak bir karakterin, tüm bu olaylar içerisinde planlayıcı olduğunu düşünebiliriz.

Gorilla Grod Geri Dönüyor

Pilot ve Plastique isimli bölümde kısaca bebeklik halini gördüğümüz Grodd, dizinin son sahnesinde, çok daha iri ve hızlı hali ile ortaya çıktı. Yapımcıların Grodd üzerinde çalışmalar yaptığını ve çizgi romana benzer şekilde bir rol üstleneceğini biliyoruz. Ancak kendisinin bir yıllık süreçte yazı yazmayı öğrenip insan yemeye başlaması çok hızlı oldu.

Benzer Yazılar

Comments
To Top