Bölüm Özetleri

The Flash 14. Bölüm “Fallout” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

The Flash’ın dün yayınlanan yeni bölümüne geçmeden önce içinde bulunduğumuz haftayla ilgili bazı şeyler söylemek istiyorum. Aslında söylemek istediğim onlarca şey olsa da pek çok insanın dile getirdiklerini tekrar söyleyerek aynı acıları tekrar yaşatmanın doğru olmadığına inanıyorum. Kötü, çirkin, hatırlamak istemediğimiz ve asla unutmamamız gereken bir haftayı geride bıraktık.

Henüz 19 yaşında Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’nci sınıf öğrencisi olan Özgecan Aslan, uğradığı alçakça saldırı sonucu hayatını kaybetti. Hem Özgecan Aslan, hem de saldırıya uğrayan diğer kadınlarımız için bu ülke de artık “yetkili” olduğunu söyleyen kişilerin şapkayı önüne koyup düşünmesi, icraatlar sunması gerekiyor. Umut ediyoruz ki benzeri olaylar bir daha yaşanmasın.

The Flash 14. Bölüm “Fallout” – İnceleme

Bu hafta Flash ya da diğer konularla ilgili pek fazla içerik girmedik. Aslında hazır olan pek çok konu olsa da pek bir şey yapmak istemediğimiz bir hafta oldu. Dün yayınlanan yeni bölüme döndüğümüzde, belki son haftalarda sık tekrar ediyor olsam da dizinin yükselen bir grafiğe sahip olduğunu tekrar söylemek istiyorum. Fallout aksiyonun çok fazla olmadığı ancak ikinci planda kalan karakterlerin öne çıktığı, merak edilen isimlerin tekrar göründüğü bir bölüm oldu.

Önceki hafta yayınlanan bölümde büyük termonükleer patlamaya sebep olan Firestorm, Ronnie Raymond ve Martin Stein’in hayatta olduğu ve başarılı bir şekilde ayrıldığını öğrendik. Gerçi başarılı cümlesi biraz göreceli olsa da ikilinin tek bedende geçirdikleri 14 ayda, çöpte buldukları yiyeceklerden daha fazlasını paylaştığını görüyoruz.

Caitlin – Ronnie Raymond Buluşması

Daha önce ikili birkaç kez bir araya gelmiş olsa da gerçek manada Ronnie Raymond ve Caitlin Snow’un yeniden birleşmesi oldukça hoş ve sevindirici bir son oldu. Ancak bu bölümde Caitlin’in biraz donuk – yetersiz performans sergilediğine inanıyorum. Patlama sonrası o büyük oyuk ve laboratuvar dahil olmak üzere Caitlin, kendisinin de söylediği gibi yeni Ronnie’in olmadığı hayata “çok hızlı” uyum sağlamış gibi görünüyor.

Barry Allen’ın 15 Yıl Öncesine Dönüşü

Joe ve Cisco’un büyük keşfi sonrasında Barry nihayet, 15 yıl öncesinde yaşanan olayla ilgili gerçekleri öğrendi. Cisco’un yaptığı testlerde 15 yıl öncesinde “hızlı” adamlarımızdan birisi olduğu kesinleşen Flash, geçmiş ve geleceğe yolculuk yapmak konusunda artık çok daha istekli olacak. Öyle ki Reverse Flash’a karşı yeterli hız ve iradeye sahip olmayan Flash, sonucunda kaybedeceğini bildiği bir kavga da artık çok daha avantajlı.

General Wade Eiling ve Wells

Bu bölümün ana karakterlerinden birisi olan General Wade Eiling’in dizide çok daha fazla aktif rol oynayacağını daha önceki yazılarımızda söylemiştim. Kendisi yalnızca tecrübe değil aynı zaman da detaycı olduğunu bir kez daha göstererek hem Flash hem de Firestorm’a karşı son derece etkili önlemler aldı. Flash’a saplanan o çiviler ve Firestorm’un moleküler anlamda kararsız hale gelmesini sağlayan patlayıcı, Wells dışında birinin daha planlı hareket ettiğini gösteriyor.

Dr. Harrison Wells ise, yine ve yeniden bizi şaşırtmayarak, tüm ekibi üzerinde farklı planları olduğunu ve gerekli olması durumunda her birini kullanabileceğini Martin Stein’le olan sahnesinde gösteriyor. Bu arada Martin Stein ve Ronnie’den bu kadar bahsetmişken bu ikilinin çok can yakacağını düşünüyorum. Barry Allen’da olduğu gibi Firestorm’da her geçen gün kendini geliştirerek güçleri hakkında yeni şeyler öğrenmeye devam ediyor. Daha önce büyük – sancılı patlama sonrasında ikilinin istediği an ayrılıp tekrar birleşebilmesi bunun en güzel örneği oldu.

İris West – Eddie Thawne

Son bölümlerde bu ikilinin rollerinin giderek azaldığını görüyoruz. Özellikle Iris’e karşı izleyicinin büyük kısmında oluşan antipatiyi yapımcılar Arrow’un aksine çok iyi dengelemeye başladı. Ancak Eddie’nin rolünde neden bu denli bir azalma olduğunu merak ediyorum.

Grodd Geri Dönüyor

O lağım çukurunda yaşadığını ve bunun Wells tarafından sağlandığını, telepatik güçleri ve zekası ile Tanrı değil, Grodd cümlesini kuran Gorilimiz, beklenenin aksine diziye çok hızlı bir giriş yaparak kısa sürede sokaklara inecektir. Aslında Wells’ le birlikte dizide en çok görmeyi istediğim ikinci ismin Grodd olduğunu söylemem lazım.

Peki, siz yayınlanan bölüm hakkında neler düşünüyorsunuz?

Benzer Yazılar

Comments
To Top