Bölüm Özetleri

The Flash 18. Bölüm “All-Star Team Up” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizinin yayınlanan bölümüyle ilgili Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Son olarak 31 Martta yayınlanan 17. bölümden sonra hem sezon içi hem de 18. bölüme ilişkin yeni, pek çok promo ve görsel yayınlanmıştı. 15.bölüm sonrası Flash yeni bir döneme girerken 17. bölümde belki de sezonun en iyi çıkışını yakaladı. İki haftalık ara göz önünde bulundurulduğunda ve dizinin ara sonrası yayınlanan bölümler ele alındığında yeni bölümünde aynı çıkışı sürdüreceğini düşünüyordum. Fakat Cisco’un yaşadığı sanrılar dışında çok da fazla heyecanın olmadığı bir bölüm oldu.

Daha önce hakkında kısa bir bilgi yayınladığımız Bug-Eyed Bandit’in kadın versiyonunu canlandıran Emily Kinney ise bölümün ana konusunu oluşturuyor. Bugüne kadar gördüğümüz meta-insanlardan ayrılan Brie Larvan, robotik cihazlar konusunda uzmanlaşmış bilim insanlarından birisidir. Bertram Larvan sürümünde zararlı böcekleri kontrol etmek üzere uzmanlaşmış olan Larvan, dizide robotik arılar konusunda önemli ilerleme kaydediyor.

Çizgi romana göz attığımızda 1966 Ağustos – Eylül aylarında görülmüş olan Larvan’ın diziye paralel bir şekilde Atom ile karşılaştığı ancak hesapta olmayan Felicty tarafından bertaraf edildiği görülüyor. Yine asıl hikayede yeterli finansmana ulaşamadığı için hırsızlık yapmayı düşünen Bertram Larvan, Bug-Eyed Bandit ismi ile küçük robotik ordusunu kullanmaya başlıyor.

The Flash 18. Bölüm “All-Star Team Up” – İnceleme

Daha önce yaşanan Arrow – Flash buluşmalarının aksine Atom – Ray Palmer ve Felicty üzerine kurgulanan bir bölüm izledik. Geliştirdiği zırh ile Starling City’in yeni kahramanı olmaya aday olan Atom, daha önce Flash ve benzeri konularda başarı sağlamış olan Star Lab’a destek almak için geliyor. Genel olarak beklenildiği şekli ile Cisco ile iyi bir uyum yakalayan Ray Palmer, küçük arızalar dışında fantastik bir giriş yaptı.

Belki çok daha fazla örnek gösteriyor olabilirim fakat Atom’u – Iron Man ile kıyaslamanın çok da doğru olmadığına inanıyorum. O önce çıktı Iron Man sonra kavgası bir yana Atom, Flashpoint ile başlayan yeni dönemin anahtar karakterlerinden birisi. Hatta öyle ki kendisi, Barry Allen ve Reverse Flash’ın başlattığı yıkımda evrenin yok olmasını sağlayacak kadar büyük bir güce sahip. Bu bakımdan, ilerleyen dönemde yayınlanacak karma dizi ile Atom, bambaşka bir boyut kazanabilir. Yine de bir Iron Man olması için epey çalışması gerekiyor.

Iris – Eddie Gerginliği ve Final

Zaten bu ikilinin uzun süre birlikte kalamayacağını ancak zorlama senaryo ile bir süre daha bu şekilde devam edeceğini hepimiz biliyoruz. Fakat bu kadar keskin hatlara sahip olan dizide bu kadar kıytırık bir son sunmak hoş olmadı. Bugüne kadar hazırlamış olduğum çoğu yazıda ısrarla üzerinde durmak istemediğim Iris, o garip, itici tavrını sürdürüp çocuk gibi bir dedektifi sıkıştırıp ayrılmakla tehdit etmemeli. Bu yüzden, bu yazıda da Iris’e birkaç satır dışında yer ayırmıyor ve bizimle değilsin demek istiyorum.

Cisco ve Yaşadığı Sanrılar

Promoları ya da dizi hakkında yayınlanan haberleri takip eden kişiler, Cisco ve Thawne’in bir kez daha karşılaşacağını görmüştür. Ancak bunun böylesi bir sanrı ile olacağı kimsenin aklına gelmedi. 15.bölümde zaman yolculuğu yapan ve o günü hiç yaşanmamış hale getiren Barry’in geri dönüşü sonrası yaptığı değişiklikler etkisini göstermeye devam ediyor. Ancak sonraki günü hiç yaşamamış olması gereken Cisco’un bu sanrıları nasıl ve ne şekilde gördüğünü bilmiyoruz. Dizide Wells’in Thawne olduğunu bilmeyen bir tek Barry kalmıştı derken Eddie, Cisco ve Caitlin’de artık gerçekle yüzleşmeye başlıyor. Kalan bölümler öncesi elimizde tutunabileceğimiz tek dayanak bu kalmış durumda.

Brie Larvan – Bug-Eyed Bandit

Yazının girişinde kısaca söz ettiğimiz Bug-Eyed Bandit, bilinenin aksine Emily Kinney ile bir kadın olarak karşımıza çıktı. Dr. Tina’ın ekibinde yer alan diğer bilim insanlarıyla birlikte çalışan Kinney, geliştirdiği robotik arıları tarımsal alanlar yerine askeri bir silaha dönüştürdüğü için işinden oluyor ve hayatı bir anda sarsılıyor.

Robotik cihazlar üzerinde çalışmalar yapan ve işten atılmasına neden olan iki doktoru öldüren Larvan, bölüm sonunda Felicty – Barry ve Atom ortaklığında durduruluyor. TWD’de sonra Emily Kinney’i tekrar görmenin hoş olduğunu söylemeliyim. Ancak bölüm için yeterli bir role sahip değildi. Kaldı ki Bug-Eyed Bandit’in Flash ile çok da yakından ilişkili olmadığını düşünürsek üçüncü sınıf bir kötü olarak karşımıza çıktı.

Sizin yayınlanan bölüm hakkında düşünceleriniz neler?

Benzer Yazılar

Comments
To Top