Bölüm Özetleri

The Flash 2. Bölüm “Fastest Man Alive” İncelemesi

Dikkat: Bu yazı ilgili bölüm ve dizi içeriğe hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Okumadan önce lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Aylar öncesinde pilot bölüm olarak sunulan ve Ekim ayının ilk haftasında City of Heroes ile takipçilerine sunulan The Flash, ilk bölümü ile reyting rekorları kırarak, büyük beğeni toplamıştı. İlk bölümde ve çizgi romanlarda olduğu gibi ikinci bölüme de ilk olarak Barry Allen – Flash karakterinin seslendirmesi ile başlıyoruz. “Benim adım Barry Allen ve yaşayan en hızlı adamım”

İkinci Bölüm – Fastest Man Alive ilk İzlenimler

Daha önce Arrow’da birkaç kez gördüğümüz Barry Allen, The Flash dizisinin ilk bölümünde sempatik tavırları ile dikkat çekmişti. Çizgi romanda tanıdığımız karakterin aksine daha neşeli olan Barry, bu tavrı ile Wally West’i hatırlatmadı değil.

İlk bölümün sonlarında ve ikinci bölümün başında Barry Allen’ın yeni hayatına alışma sürecine tanık olduğumuz bu bölümde Joe West ve Barry arasında ki ilişkiye, geçmişe dönerek bir kez daha göz atma fırsatı yakaladık. Son yıllarda pek çok yabancı dizide uygulanmaya başlanan bu teknik, izleyicinin dizi ile daha fazla bütünleşmesini ve unuttuğu bazı şeyleri hatırlamasını sağlıyor. Yine bir süper kahraman dizisi olmasına rağmen, dizi içerisinde dram ağırlıklı öğelerin yer aldığını söylemeliyiz.

İkinci bölümde karşımıza çıkan ilk meta – insan ise Danton Black yani Multiplex oldu. Dizinin daha sonra yayınlanacak olan bölümlerinde karşılaşacağımız Firestorm’un düşmanı olan Multiplex, aynı anda birden fazla kopyasını yaratarak, kopyaları kontrol edebiliyor. Yine ara sahnelerde Flash’ın etkileyici yükselişlerine tanık olduğumuz Fastest Man Alive’ın dizinin geleceği adına umut verici olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ikinci bölüm adına hayal kırıklığı yaratan unsurun Danton Black’in çok kısa sürede aramızdan ayrılmasını olduğunu vurgulamalıyız.

Benzer Yazılar

Comments
To Top