2. Sezon

The Flash 2. Sezon 12. Bölüm İncelemesi

The-Flash-Season-2-Flash-and-Wally

Dizinin 12. Bölümünde Dr. Wells ile Zoom’un konuşmasını görüyoruz. Zoom Flash’ın hızını istemektedir ve Dr. Wells’i buna zorlamaktadır aksi durumda kızını öldürecek ya da öldürmekten beter decektir. Wells bunu istemesede bir parça geliştirir ve Flash’ın kostümüne koyar.

Bu arada bir soygun olayının bu bölümde konu edindiğini görüyoruz. Joey arkadaşları tarafından bir zift çukuruna atılır ev parçacık hız patlamasının olduğu gece etkilenir ve ölmez. Değişim geçirerek hayatta kalır artık tek istediği intikamdır.

Barry ise her şeyden habersiz Dr Wells’e yardımcı olmak için yanına gider Wells gergindir ve fazlasıyla Barry’e bunu hissettirir. Barry olan bitene anlam veremez ama çok da üstünde durmaz.

Diğer esnada Iris Wally’nin üstüne gitmeye karar verir ve yarış yapmasından rahatsızdır.  Babasına bu duruma verdiği tepkinin yeterli olmadığını söyler ve onu sitemlenir. Wally ise kararlıdır ve kimseye aldırış etmeden yarışlara devam eder.

The-Flash-Season-2-Flash-and-Wally

Dr Wells ise çalışmalarının sonucu almaya başlar ve Flash’ın hızının bir kısmını çalar ve Zoom’a götürmeye karar verir. Zoom ile buluşur ancak bu oran Zoom için yeterli değildir. Daha fazlasını hatta tamamının istemektedir. Dr Wells ile tartışır ve kızına her gün işkence edeceğini söyler ve artık gerekeni yapması için onu sarsar.

Bu arada Iris yarışların yapıldığı yere gider ve ortalığı karıştırır. Iris’e şansı da yardım eder. Soygun olayından Joey intikam istediği kişilerden biri yarışı düzenleyen kişidir. Orada bir karmaşa olur ve Barry son anda yetişerek Wally’i kurtarır ancak Iris’i kurtaramaz ve bir cam parçası omzuna girer Iris’in. Barry’nin hızı biraz daha yavaşlamıştır ve artık bir terslik olduğunu anlamıştır.

Star Labs’da konuyu gündeme getirir ve sonunda Dr. Wells durumu itiraf eder. Ve Zoom için çalıştığını kızı için buna mecbur olduğunu söyler. Barry onu güvenli alana alır ve ekiple bir toplantı yapar ve Dr. Wells’e bu durum için kızmaz çünkü söz konusu kızıdır ve onan inanmaktadır.

Dr. Wells gedikleri kapatma konusunda işe yarayan bir şeyler geliştirdiklerini ve kendisini Dünya 2’ye göndermesini Barry’ye söyler ancak Barry bu kez onun yanında olacaktır ve birlikte Dünya 2’ye gidip Wells’in kızını kurtarmaya çalışacaklardır.

 

Yeni bölümde heyecan dolu gelişmeler bizleri bekliyor. Yorum bırakmayı unutmayın. The Flash 2. Sezon 13. Bölüm Fragmanına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top