2. Sezon

The Flash 2. Sezon 13. Bölüm İnceleme

the-flash

Bildiğiniz gibi son bölümde Barry, Dr Wells’in kızını kurtarmak için Dünya 2’ye gitmeye karar verir. Yeni bölümün başlarında Barry dünyadaki gedikleri kapatmaya devam eder. Akşam olduğunda Iris ve Joey ile birlikte yemek yerler. Iris Dünya 2 konusunda endişelidir ve Barry’ gitmemesini söyle ancak Barry kararlıdır. Ertesi gün Barry Cisco ve Dr Wells Dünya 2’ye giderler. Ancak Jay onları uyararak duygusal olarak etkilenmemeleri ve oradaki kişilere dikkat etmesini söyler. Dünya 2’Ye gidiş sonrasında cihazda sorunlar meydana gelir. Gedikler denge problemini ortaya çıkarmaktadır.

Ayrıca Cisco ve Barry, 48 saat içerisinde geri dönmek zorundadırlar. Dünya 2 Cisco v Barry için büyüleyicidir. Ve ilerledikçe bocalamaya başlarlar. Dünya 1’deki tanıdık yüzler burada bambaşka kimliklerdir. Star Labs’a gelirler ancak Cisco’nun gözlüğü çalışmaz ve Zoom’un yerini tespit edemezler. O esnada Zoom şehirde terör estirmektedir. Barry televizyona baktığında kendini görür ve şaşırır Dünya 2’de Barry adli tıpçıdır. Gözlük çalışmadığı için Barry bir plan yapar ve Dünya 2’deki benzerini kaçırıp yerine geçer. Amacı karakola rahat girip çıkmak ve Zoom’u bulmaktır.

Ancak işler hesaplandığı gibi gitmez ilerledikçe daha çok sarsılır. Iris polistir ve aynı zamanda Dünya 2’de Barry ile evlidir. Ayrıca Barry’nin ailesi yaşıyordur. Bunlar hep duygusal oalrak Barry etkiler ve zaman kaybına yol açar. Bu esnada Joey Dünya 2’de solisttir ve Barry ile Iris mekana giderler. Oraya meta insanlar KillerFrost ve DeathStorm gelir ve arbede çıkar Joey ağır yaralanır. Barry Flash olmak zorundadır ve duruma müdahale eder.

Dünya’da ise işler karışmaya başlar. Cihazla uğraşan ekip bir meta insan varlığı ile sarsılır. Adam Fells şehri karıştırmaktadır. Flash’ta yoktur. Joey Jay’a yardım etmesini söyler. Jay ise V6 ile bunun olmayacağını açıklar. Caitlin’in aklına bir fikir gelir ve duruma müdahale ederler.

Iris muhbirleri sayesinde Killerforst ve Deathstorm’un yerini tespit eder ve ortağı ile beraber harekete geçer yanların Cisco vardır. Barry’de etraftadır. Ancak onları kötür bir sürpriz beklemektedir. Ortama girdiklerinde Killerfrost ve Deathstorm Zoom’un sadece piyonları olduğunu aslında Cisco’nunn Dünya 2’deki karşılığı Reverb’e çalıştıkları ortaya çıkar. Cisco çok şaşırır. Reverb Ciscoya karanlık tarafa gelmesini söyler ve onu etkilemeye çalışır anacak ortalık bir anda karışır ve Flash ile meta grup savaşmaya başlar. Flash baya hırpalanır ve Zoom gelir kendi ekibini öldürür çünkü Flash’a zarar vermişlerdir. Sadece Killerfrost yaşar. Zoom Flash’ı alır ve gider onu bir yere kapatır. Ona etrafa iyi bakmasını son göreceklerinin buradan başka yer olmadığını söyler.

Bu esnada Barry Dr Wells’in kızı Jesse’yi görür. Zaman işlemektedir. 24 saat içerisinde Barry ve Cisco dünyaya dönmelidir. Ancak şimdi her şey daha zordur.

The Flash 2. Sezon 14. Bölüm Fragmanı için burayı tıklayınız.

Benzer Yazılar

Comments
To Top