2. Sezon

The Flash 2. Sezon Yeni Haberler – 2

Bir süredir sessizliğini koruyan ve daha çok dizinin ikinci sezonuna ilişkin daha önce işittiğimiz haberleri duyuran yapımcılar, yeni sezona ilişkin Comic-Con’dan sonra ilk geniş röportajı TCA’ya verdi. Röportajda sıkça, Barry Allen, Earth-2 Flash ve Jay Garrick gibi konulardan söz edilirken aynı zamanda büyük merak konusu olan Wally West hakkında da bazı ipuçları verildi.

Çizgi Roman ile yer, yer kopukluk nedeniyle ilk sezonda kimi zaman eleştirilen The Flash, ikinci sezonda Jay Garrick buluşması ile çizgi roman ve beklenen karakterlere daha fazla yaklaşıyor. Yapımcılardan Gabrielle Stanton insanların Wally West hakkında heyecanlı olmasını anladığını, ancak Wally West hakkında detaylı bir bilgi veremeyeceğini söylerken, buluşmanın büyük bir sürpriz sonucunda gerçekleşeceğini dile getiriyor.

Wally ve Barry buluşmasının heyecan verici bir gösteri olacağını dile getiren Stanton, birinci sezonun finalinde gördüğümüz Hız Kuvvetinin, aynı zamanda ikinci sezonun habercisi olduğunu vurguluyor. Hatırlayacağınız gibi son sahnede Killer Frost gibi bazı karakter ve olay örgüsü dikkat çekmişti. İkinci sezonda Killer Frost’a ilişkin somut adımların atılacağını beklerken bu sahnenin aynı zamanda bir hazırlık niteliğinde olduğu söyleniyor.

Yine ilk sezonda aniden karşımıza çıkan Jay Garrick’e ait olan kask ve sonrasında yapılan açıklamalar, Jay Garrick’in de ikinci sezona dahil olacağını göstermişti. Ancak Garrick’in nasıl bir rol üstleneceği merak konusuyken Stanton bu konuya da açıklık getirdi. İkinci sezonda Garrick, Flash’ın akıl hocası olarak diziye dahil olacak.

Reverse Flash üzerine gelen sorular ise RF’in Flash’ı gerçekten bir yardımcı olarak gördüğünü ancak geleceğe gidebilmek için Barry Allen’a farklı gözle baktığı şeklinde yanıtlanıyor. Barry Allen’ın çocukken kaybettiği annesini, yetişkin halinde tekrar kaybetmesi aynı zamanda onun olgunlaşmasını ve farklı keşifler yapmasını sağlayacak.

Benzer Yazılar

Comments
To Top