Bölüm Özetleri

The Flash 22. Bölüm “Rogue Air” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı diziyle ilgili Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Bu, bir son değil başlangıç niteliğinde bir bölüm izledik bu hafta. Aslında görünürde her şey sonlanmış gibi görünse de müthiş bir sezon finali olacağını hissediyorum. Sonraki bölüme ait promoyu izlememiş kişiler olabileceği düşüncesiyle fazla detaya girmeyeceğim ancak 2011’de her şeyin sıfırlanmasına sebep olan ne ise sezon finalinde bunu yaşayabiliriz.

Bölüm, daha önce de defalarca söylediğim gibi Reverse Flash’ın Eddie Thawne’yi fitlemesi ile başladı. Önce Iris’in Barry ile evleneceğini söyleyen Eobard, şimdide Eddie’ye kaybettiklerinin karşılığını alması için bir fırsat sundu. Hiç kuşkusuz Reverse Flash için bu kolay bir iş gibi görünse de “şu anda” güçleri olmayan Eddie için pek olası bir seçenek değil ancak Eddie hakkında yürütülen tahminler ve muhtemel güçleri, ikinci sezonda bambaşka bir karakter izlememizi sağlayabilir.

Diğer yazıların aksine daha kısa, kısa olacak şekilde bu yazıda karakter bazlı ilerlemek istiyorum.

Rogue Air Sonrası

Bölümün en rahatsız edici yanı geçtiğimiz hafta yaşanan Barry – Iris sürprizine rağmen yine o sıkıcı, ikili muhabbetleri devam ettirmesiydi. Elbette ikilinin bir yerde buluşması ve konunun bağlanması gerekiyor. Ama çizgi romanda tanıdığımız o Iris’in yerine çok daha atarlı, anlamsız tripleri olan bir karakteri yerleştirmek dizinin o kusursuz akışını etkiliyor.

Barry cephesine döndüğümüzde zaten kendisinin hiçbir zaman bir Arrow, Reverse Flash ya da Batman olamayacağını, karakterinin buna müsaade etmeyeceğini biliyoruz. Hatta Green Lantern dahi yeri geldiğinde Barry Allen’dan çok daha gaddar olabiliyor. Bölüme baktığımızda Captain Cold ile yaptığı ittifak, birlikteliğin başarısızlığa uğraması ve sonrasında Allen’ın pasif kalması bunun iyi bir özeti oldu.

Rogue Takımı Hazır!

Çok detaylı ve büyük bir ekip olmasa da Flash’ın baş düşmanı olan ve Central City’in azılı suçluları sonunda Captain Cold tarafından serbest bırakılarak “Rogue” ekibinin ilk adımını attı. Ekip, şuanda yeterli seviyede değil ve bir ayna ustası elimizde yok fakat, muhtemelen Arrow ile paralel gitmesi sebebiyle, her iki şehirde yer alan kötüler, zaman, zaman birliktelik kuracak.

Siz Üçünüz Ben Tek!

Reverse Flash’ın geleceğe dönmek adına yeniden çalıştırdığı ya da Barry Allen’ın geçmişe dönmesi adına plan yaptığı parçacık hızlandırıcı, gelecek bölümün esas konularından birisi olacak ve Barry Allen’ın o müthiş hızına ulaşmasını sağlayacak. Fakat bu bölüme baktığımızda Eobard Thawne, o psikopat, ruh hastası görünümünü kusursuz bir şekilde sergilemeyi başardı. Her ne kadar kötü olsa da Tom Cavanagh, gönlümüzde “en iyi kötüler” sıralamasında üstlere tırmanmayı başarıyor.

Arrow takipçilerinin daha iyi bileceği gibi Nanda Parbat’ta şeytanın varisiyim ben Ilıvır Qııın diğilim tripleri ile planlar yapan ve Ra’s al Ghul’un karşısına çıkmaya hazırlanan Arrow, en azından yanımda içinde iyilik olan ve hızlı koşan bir arkadaşım olsun diyerek, Firestorm’la birlikte Central City’i ziyaret etti. Normal şartlarda –firestorm’u ayrı tutuyorum” Arrow’un ne Flash’a nede Reverse Flash’a karşı pek bir şansı yok. Fakat Flash – Arrow karşılaşmasından da hatırlayabileceğimiz gibi Barry Allen’a karşı her zaman bir adım ötesini düşünmek, Arrow’a avantaj sağlamıştı.

İyi ama bir adım ilerisini düşünen Arrow’un gelecekten gelen ve Arrow’un kaç yaşına kadar yaşayacağını bilen Reverse Flash’a karşı ne gibi bir şansı olabilir? Burada devreye giren Ray Palmer, Atom mucizesi ile RF’in hızını kısa süreli de olsa durdurmayı başardı. Gecenin esas adamı Barry Allen gibi görünse de Arrow, Green Arrow göndermesi ile son vuruşu yapabildi.

İnce Detaylar  

Rogue – Daha önce Barry Allen’ında dile getirdiği gibi Rogue çetesi, bu bölümde daha somut bir hale geldi ve Captain Cold aracılığıyla resmi bağımsızlığını ilan etti.

– Flashpoint – Eobard Thawne’in dile getirdiği gibi Reverse Flash’tan alınan her şey, Barry Allen’ın karşısına çıkmalı. Bu, akıllara Flashpoint spekülasyonlarını getirmekle kalmadı, belki de sezona bir Paradoks’la veda edeceğimizin ipuçlarını verdi.

Cobalt Blue – Malcolm Thawne, Cobalt Blue ya da Chardaq Allen, adına ne derseniz, Eddie Thawne ile ikinci sezona göz kırptı. Detaylı bir bilgi vermek istesem de satırlar süreceğinden onu başka bir yazıda konuşuruz diye düşünüyorum.

 Lian Yu – Oliver Queen’in hapishanesi olarak tanıdığımız Lian Yu Lyla Michaels isminin telaffuz edilmesiyle, Arrow’da son olarak tutsak olarak hatırladığımız ekibin bir şekilde kurtulduğunu ve Ra’s’ın tutsak olabileceğini ya da öldüğünü gösteriyor.

Hal Jordan –  Green Lantern’ın acılığı hikayesi olan ve pilot babasını kaybettiği pist, kayıp sonrası kapatılmış ve bir daha kullanılmamıştı. Dizide ekibin kullandığı ve Lantern’a gönderme yaptığı bu sahne, olası Green Lantern ziyareti için – hadi inşallah” dedirtiyor.

Justice League – 7 süper kahramanı Flash ya da Arrow’da bir arada görmemiz pek mümkün olmasa da en azından 7 ya da daha fazla süper güce sahip kahramanlar, dizi evreninde mini bir birlik oluşturacak gibi görünüyor. Gelecek hafta yayınlanacak olan 23. bölüm ise bu konuda pek çok sürpriz içeriyor.

Sizin bölüm ve sezon finali adına düşünceleriniz neler?

Benzer Yazılar

Comments
To Top