Bölüm Özetleri

The Flash 3. Bölüm Things You Cant Outrun – İnceleme

Dikkat: Bu yazı diziye ilişkin Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Sezona hızlı giriş yapan dizilerden birisi olan ve pilot bölümünden sonra büyük hayran kitlesi oluşturan The Flash, aslında sahip olduğu kitleye ilk kez bugün ulaşmadı. 70 yıllık süreçte farklı versiyon ve karakterler ile karşımıza çıkan Flash, birkaç farklı jenerasyonun bir araya gelmesini sağladı. İlk iki bölümünde olduğu gibi dizinin üçüncü bölümünde de aksiyon ve heyecanın son sürat devam ettiğini söylemeliyiz.

The CW’in diğer dizilerinde olduğu gibi sık, sık flashback’ler ile geriye dönüş yaptığımız dizide, en önemli yeniliklerden birisi, dizinin gelecek bölümleri adına kilit rol oynayacak olan Ronnie yani Robbie Amell oldu. Bu bölümde Firestorm’un nasıl ortaya çıktığı, Caitlin ve Ronnie arasında ki ilişki izleyiciye bir kez daha hatırlatıldı.

The Flash 3. Bölüm – Things You Can’t Outrun

Dizinin üçüncü bölümünde yine Barry ve Caitlin’in sıcak temaslarına şahit oluyoruz. Her ne kadar bu ikili dizi adına kilit rol oynasa da arka planda kalan ve aslında dizinin gizli kahramanlarından olan Cisco’un da öne çıktığını görüyoruz. Yine çizgi romanda da yer alan The Mist’i bizlere tanıtan The Flash’ta gaza dönüşebilen bu gizli kötü adamın pek çok bilinmeyen yönüne şahit olduk. The Mist moleküllerini kontrol ederek hidrojen siyanüre dönüşen ve insanları zehirleyen meta – insan ya da kötü karakterlerden birisi.

Üçüncü bölümde ilk denemesinde Mist’e karşı başarısız olan Flash, ikinci denemesinde The Mist’in kendisini zehirlemesine izin vererek, hangi gaza dönüştüğünün ortaya çıkarılmasını sağladı. Yine dizinin çok bilinmeyenli denklemi olan Dr.Wells’in gizemini her geçen gün artırması da izleyicide büyük merak uyandıracak gibi görünüyor.

Mini Not: The Mist rolünü canlandıran Anthony Carrigan’ın kült kötü adam olma yolunda hızla ilerlediğini söylemeliyiz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top