Bölüm Özetleri

The Flash 4. Bölüm “Going Rogue” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Sezona hızlı bir giriş yapan ve CW’in bu yıl parlayan yıldızı haline gelen The Flash, önceki üç bölümünde olduğu gibi dördüncü bölümde de heyecanı hız kesmeden devam ettirdi. Özellikle bu bölümde Flash çizgi roman yazarlarından Geoff Jones’un imzasının olması bölümün çok daha özel hale gelmesini sağladı.

Hemen, hemen tüm süper kahraman ya da sembol dizilerde bölüm sonlarında kahramanımız kötü adamları yener ve bölümü kayıpsız bir şekilde atlatırdı. Arrow’da bir nebze de olsa bu sorunu aşan yapımcılar, Flash’ın ilk üç bölümünde klasik çizginin ötesine geçemedi. Ancak dördüncü bölüme baktığımızda izleyiciyi şaşırtan ve daha fazla merak uyandıran farklı bir son sunulduğunu söylemeliyiz.

The Flash – Going Rogue – İnceleme

Yeni bölümde Prison Break ile büyük çıkış yakalayan ve hala hafızalarda Michael Scofield isminin kazılı olmasını sağlayan Wentworth Miller, çizgi romandan Captain Cold karakteri ile diziye dahil oldu. Daha önce dizide görünmüş olan birkaç farklı kötü karakter ya da meta – insan olsa da Cold, çizgi roman ve Rogue çetesi açısından önemli bir yere sahip.

Dördüncü bölümde Flash’ın da önüne geçen Captain Cold, Barry Allen’ın en önemli düşmanlarından birisidir. İlk üç bölümde yer alan meta – insanların aksine süper güçlere sahip olmayan Cold, STAR Endüstriden çalınan teknolojik bir silah ile çevresine korku salmaya başlıyor. Bölüm sonuna geldiğimizde ise Captain Cold, kendi silahının zıttı olan bir başka silahı ileride Heat Wave olarak adlandırılacak olan Dominic Purcell’e veriyor.

Ancak tüm bu detaylar kadar hem zekası hem de önsezileriyle dikkat çeken Cisco, dizinin yine gizli kahramanlarından biri oldu diyebiliriz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top