Bölüm Özetleri

The Flash 5. Bölüm “Plastique” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Dizinin beşinci bölümünde yine önceki bölümlerde olduğu gibi parçacık hızlandırıcı kaynaklı patlamadan etkilenmiş yeni bir meta – insan ile tanışıyoruz. Çizgi roman takipçilerinin aşina olduğu Smallville gibi dizilere de konu olan Plastique, her ne kadar yeni bölümde çok hızlı harcanmış olsa da Wells ile diyaloğu açısından önemli ipuçları bıraktı diyebiliriz.

Meta –insanımızın ismini alan bu bölümde, yine kilit isimlerden birisi olacak olan General Eiling ile karşılaşıyoruz. O uzun çene yapısı ve ezik kimliğine rağmen kendisinin oldukça güçlü bir karakter olduğunu/olacağını söylemeliyiz.

The Flash “Plastique” – İnceleme

Genel hatları ile bölüm Plastique olarak sunulsa da Eiling’in daha aktif rol aldığını görüyoruz. Peşinde olduğu eski askeri Kelly Frye nedeniyle kafayı süper güçler ile bozan Eiling, çizgi romanda önemli kötü karakterlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Üstelik dizinin yayınlanan bölümüne göz attığımızda oldukça rahatsız edici ve sinir bozucu bir yapıya sahip olduğunu söylememiz gerekiyor.

Bizim, çizgi romanlar ve diğer yapımlarda tanıdığımız Plastique, esasen ne iyi ne de kötü olan, nötr kimliğe sahip bir karakterdir. Dizide son bölüme kadar oldukça etkileyici performans sergilemesine rağmen Danton Black, Weather Wizard örneklerinde olduğu gibi kendisinin de hızlı harcanmasından rahatsızlık duyduk.

Bölüm açısından izleyici için en çok merak uyandıran sahnenin pilot bölümde olduğu gibi yine Grodd olduğunu düşünüyorum. İlk bölümde kırık kafesi ve tabelası ile gördüğümüz Grodd’un bu bölümde henüz yavru olduğu ya da denek durumunda bulunduğu beş yıl öncesine döndük. Her ne kadar o şirin görünümü ile sessiz bir tavır sergilese de Flash için Grodd, büyük bir tehdit oluşturuyor.

Ekleme: Her bölümde kendisini geliştirmeye devam eden Barry Allen, bu bölümde su üzerinde hareket etmeye başladı. Üstelik daha önceki hızının yaklaşık 3 katına ulaşmayı başardı.

Benzer Yazılar

Comments
To Top