Bölüm Özetleri

The Flash 6. Bölüm “The Flash Is Born” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Geçtiğimiz yıl dizi hakkında ilk ipuçları sunulduğunda pek çok kişi, dizinin Flash karakterinin gölgesinde kalacağını ve yardımcı rollerin etkili olamayacağını düşünmüştü. Ancak Mayıs ayında yapılan prömiyerden sonra internete düşen ya da düşürülen pilot bölüm, hem çizgi roman fanatiklerini hem de diziye ilgi duyan isimleri heyecanlandırmıştı. Nitekim Ekim ayında yayınlanan ilk iki bölümden sonra kuşkular büyük oranda azalırken meta – insan olarak tanıtılan isimlerinde Flash kadar etkili olduğu görüldü.

Yayınlanan beş bölüm sonunda her bölüm kendini tanıyan ve giderek güçlenen Flash karakterini izledik. Bir önceki bölümde Flash’ın su üzerine hareket edebildiğini, önceki bölümlerde binalara tırmanabildiğini ve vücudunun ne kadar hızlı iyileştiğine tanık olduk. Yayınlanan 6. Bölüm The Flash Is Born ise Flash karakterinin neden bu denli önemli olduğu hakkında bazı ipuçlarını bizlere sundu.

The Flash Is Born – İnceleme

1990’larda yayınlanan ilk Flash serisinde John Wesley Shipp’in oldukça kaslı görünmesini sağlayan bir kıyafet giydiğini görmüştük. Bu görüntü Flash’ın hem fiziki hem de genel özellikleri açısından güçlü olduğunu simgeliyordu. Ancak günümüz Flash’ı Barry Allen’ın daha sade ve kassız görüntüsü, çizgi roman hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan kişiler için hayal kırıklığı yarattı.

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2

Comments
To Top