Bölüm Özetleri

The Flash 7. Bölüm “Power Outage” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Sezona hızlı bir giriş yapan ve yayınlanan her bölümüyle oluşan gizemi daha da artıran The Flash, yedinci bölüm “Power Outage”’de de merak uyandıran pek çok soru işareti bıraktı. Dizide yalnızca çizgi romanda yer alan karakterler değil aynı zamanda arka planda kalacağı düşünülen pek çok isim öne çıkmaya başladı.

Dizide en çok eleştirilen konulardan ilki hiç kuşkusuz Barry Allen’ın halk kahramanlığına soyunması ve Iris ile sıkıcı muhabbetler kurmasıdır. Her ne kadar bu ikili dizinin geleceği açısından oldukça önemli bir ilişkiye sahip olsa da izleyici açısından hızlı atlanan sahnelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu bölümün yeni meta – insanı olan “Blackout” çizgi roman da pek de ciddiye alınmayan karakterlerden birisidir.

The Flash Power Outage – İnceleme

Blackout diğer meta insanlarda olduğu gibi parçacık hızlandırıcı patlaması sırasında, karanlık maddeye maruz kalan isimlerden birisi. Onu diğerlerinden ayıran en önemli fark ise patlama sırasında yere düştüğünde, arkadaşlarının ölümüne neden olmuş olmasıdır. Özellikle patlamanın nedeni olarak gördüğü Wells’e kafayı takan Blackout, Flash ile ilk karşılaşmasında onun güçlerini kaybetmesine neden oluyor.

Yine meta – insan olmasa da daha önce Arrow’da da gördüğümüz Clock King’in diziye dahil olması, izleyicinin büyük heyecan duymasına neden oldu. Gerçi, Clock King’in polis departmanında geçen sahneleri, çok dar ve az gibi görünse de gelecek bölümlerde tekrar ortaya çıkacak olması, bizde ki hayal kırıklığının azalmasını sağlıyor.

Sonuç

Bu denli geniş bir bölüm için hızlıca sonuca varmış olsak da daha fazla Spoiler vermemek adına sizleri bölümü izlemeye davet ediyoruz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top