Bölüm Özetleri

The Flash 8. Bölüm “The Flash vs Arrow” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Yayınlanmadan önce gerek tanıtım videoları gerekse de fotoğraflar ile büyük heyecan uyandıran ve merakla beklenen The Flash vs Arrow buluşması, pek de beklenildiği gibi sonuçlanmadı. Öyle ki bölüm öncesi tavan yapan beklentiler elbette kusursuz olmasa da bariz olan hatalar nedeniyle biraz hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Ancak, her iki dizi içinde takipçileri en azından mutlu edecek bir bölüm olduğunu söylemeliyim.

The Flash 1×8 “The Flash vs Arrow” – İnceleme

Çoğunlukla sıkı dost olan süper kahramanlar birbirleri ile kavga ettiğinde arka planda bu kavgaya neden olan bir başka faktör olup olmadığı araştırılır. Ortalama 70 yıllık bir geçmişe sahip olan Flash ve Arrow için kavga etmeni olan Rainbow Raider bu bölüm adına mantıklı bir seçim olmuş diyebilirim. Esasen, Barry’e oranla daha olgun olan Arrow’un bu etki altında kalmaması ve daha akılcı davranması, Barry ile Felicity zoruyla olsa da yakından ilgilenmesi, Allen’ın gelişimi adına iyi bir eğitim oldu.

Bölümün, yayınlanan önceki bölümlere oranla en büyük artısı, hemen her karakterin eşit sürelerde görünmesi ve etkin rol oynaması oldu. Özellikle Diggle ve Cisco’un eğlenceli kişiliği, Diggle’ın o sert görüntüsü altında biraz ezilmiş olsa da bölümü renk kattı. Ancak yine ve yeniden izleyici rahatsız eden Iris – Barry diyalogları, bu büyük kavganın ortaya çıkmasını sağladı.

Flash mı Arrow mu?

Süper güçlere sahip olan, hızlı ve etkileyici bir ivmeye sahip olan Barry Allen ile herhangi özel gücü olmayan Arrow’un mücadelesi pek çok kişiye göre bir mantık hatasıydı. Her ne kadar iki denk güç olmasa da bölümde yapımcıların ve oyuncuların, bu mantık hatalarını mümkün olduğunca gidermesi, tecrübe ve zekanın her zaman daha etkili olacağını görmemizi sağladı.

Yine, bölüm adına ilerleme kaydeden Flash’ın ilginç bir özelliğini daha öğrenmiş olduk. Oliver tarafından sinirini yatışması için atılan AT sakinleştiricisi, Barry Allen’ın vücudunu titreterek yatıştırıcıdan kurtulmasına imkan tanıdı. Bu, Flash’ın en önemli özelliklerinden birisi olmakla birlikte gelecekte Barry’in duvarlardan ya da diğer maddelerin içinden geçmesini sağlayacak.

Rainbow Raider – Prism  

Barry’in Oliver ve West – Wells tarafından sakinleştirilmesini sağlayan bu renk skalası, DC’de çok önemli olan isimleri simgeliyor. Bu renklerden yeşil iradeyi simgelerken, kırmızı öfkeyi, mavi umut, mor tutku, pembe aşkı ifade ediyor.

Connor Hawke – Oliver Queen

Dizinin son sahnesinde cafede Oliver ile karşılaşan kadını Arrow izleyicileri yakından tanıyor. Daha önce Arrow’a Oliver’a hamile olduğunu söyleyen ve Oliver’ın annesi tarafından büyük bir miktar karşılığında uzaklaştırılan bu kadın ileride belki de karşımıza çıkacak olan Connor Hawke’nin annesi. Kendisi, Oliver’ın oğlu olması dışında onun ölümünden sonra yerine geçerek Green Arrow olarak adlandırılan kişi olarak bilinmektedir. Elbette Arrow’da bunu görmemiz için epey bir süre beklemek gerekebilir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top