Çizgi Roman

The Flash – Abra Kadabra Kimdir?

The Flash dizisinde DC evreninde yer alan pek çok iyi karakter yanında kötü karakterleri de görmeye devam ediyoruz. Yine dizide henüz karşılaşmamıza rağmen Reverse Flash’ın gelişiyle birlikte görme ihtimalimizi artıran Abra Kadabra’yı inceleyeceğiz. Oldukça basit ve sıradan bir isim olarak görünse de altında ilginç özellikleri olan bir kötü yer alıyor.

Hakkında verilen bilgilerde 64.yy’dan gelen bu sihirbaz, sihir konusunda hiçbir yeteneği olmayan, tamamen 64.yy’ın teknolojisini kullanan bir düzenbazdır. Yaşadığı asıl dönemde yaptığı hiçbir çalışma beğenilmeyen Abra, zamanına ait zaman makinasını çalarak günümüze gelecektir.

The Flash – Abra Kadabra Kimdir?

Flash’a yaptığı sahte büyüler ve ilizyonlar ile bela olan Abra, gerçek ortaya çıktığında büyük bir hezimete uğrayacaktır. Fakat bu hezimet karşısında uslu durmayan Abra, Rogue çetesinin tüm elemanlarının ruhunu Nekron’a satarak gerçek büyü gücünü elde edecektir.

Elde ettiği büyü güçleri ile baş belası haline gelen Abra’nın dizide gerçek bir büyücü olarak yer almayacağına inanıyoruz. Fakat muhtemel konu sıkıntısında Abra, teknolojiyi kullanan bir sahtekar olarak sunulabilir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top