Çizgi Roman

The Flash – Captain Boomerang Kimdir?

Dikkat: Yazı Spoiler İçermektedir.

Dizide henüz ortaya çıkmayan (mini bir bumerang sahnesini hatırlayanlar olmuştur) fakat Çizgi Romanlarda yakından tanıdığımız Captain Boomerang, asker bir babanın gayrimeşru çocuğu olarak Dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi George Harkness olarak kötü adamımız, yaşamı boyunca maddi zorluklar içerisinde boğuşmuştur.

Annesi tarafından alınan bumerang haricinde sahip olduğu herhangi bir şey olmayan Harkness, bumerangı ile oldukça ilginç keşifler yapmıştır. Yeteneği yalnızca bu yönde gelişse de zaman içerisinde farkında olmadığı bir üne kavuşan Harkness, ilk olarak bir oyuncak mağazasında Captain Boomerang olarak işe başlamıştır.

The Flash – Captain Boomerang Kimdir?

Captain Boomerang olarak yalnızca insanları eğlendiren ve hiçbir zaman değer görmeyen biri olan Harkness, kostüm ve maskotunu yeteneğiyle birleştirerek kötü işlere girmeye başlamıştır. Yaptığı her harekette ve düşmanca işlerde bumerangını hiç ıskalamadan kullanan George’ın ölümünden sonra yerini oğlu almıştır.

 

Blackest Night isimli seri ile ölümün karanlık diyarından geri gelen Boomerang, yerini alan oğlunu saf enerjiden oluşturduğu bumeranglar ile öldürmüştür. Dizide Captain Boomerang rolünü Spartacus serilerinden de tanıdığımız Nick Tarabay’in canlandıracağı söylenirken bumerangın saf enerjiden mi yoksa tahtadan mı oluşacağını bilmiyoruz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top