Çizgi Roman

The Flash – Captain Cold Kimdir?

Dikkat: Yazı bol miktarda Spoiler içermektedir.

Flash serilerinde en çok ilgi çeken ve Flash’ın düşmanı olmasına karşın sempati! toplayan Captain Cold, TV serisi The Flash’ta da karşımıza çıkıyor. Gerçek ismi Leonard Snart olan Captain Cold, 1957 yılında Showcase #8 ile karşımıza çıkmıştı. Dizide her ne kadar soğuk bir kişilik sergilese de Çizgi Romanlarda tanıdığımız Captain oldukça sıcakkanlı birisidir.

Çocukluğundan itibaren babasından şiddet gören Cold, çevresindeki herkese karşı ılımlı bir yaklaşım sergilemiştir. Flash’ın en büyük düşman olmasına karşın dizide gördüğümüz son sahnede çekimser bir tavır sergilemiştir. Çizgi Romana dönüş yaptığımızda ise Barry Allen’ın torunu olan Bart Allen’ı öldürecek kadar karanlık bir yapıya sahip olduğunu görebiliriz.

The Flash – Captain Cold Geri Dönüş

Hem dizide hem de çizgi romanlarda özel bir gücü olmamasına karşı silahı ile her şeyi buza çevirebilen Cold, New 52 çizgi romanlarıyla birlikte soğuğu yönlendiren ya da manipüle edebilen bir yapıya kavuşmuştur.

Beklentiler dizide Captain Cold’un parçacık hızlandırıcı patlaması sonucunda gücüne kavuşması yönünde olsa da S.T.A.R Endüstride, Cisco Ramon tarafından yapılan bir cihazı ele geçirerek, bu gücü kullanmaya başladığını görüyoruz. İlerleyen bölümlerde Flash’ın azılı düşmanı Captain Cold diziye etkileyici bir şekilde dönüş yapacak.

Not: Dizide Captain Cold karakterine Wentworth Miller hayat veriyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top