the Flash Fan

The Flash – Cisco’nun Tekrarlayan Kaderi

Dikkat: Bu yazı dizinin yayınlanan bölümleri ve sonrası adına Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Dizinin yayınlanan 15.bölüme Out of Time’de hüzünlü bir şekilde Wells – Reverse Flash tarafından öldürülen Cisco’nun ilerleyen bölümler açısından kaderi, Flash’ın yaptığı zaman yolculuğu sayesinde değişerek, takipçilerin rahat bir nefes almasını sağladı. Dürüst olmak gerekirse taraflı tarafsız pek çok kişi için bu sahne, büyük bir üzüntü yarattı ve yine pek çok kişi sahnede aşırı duygulandığını dile getirdi. Nitekim dizinin sempatik ve bir o kadarda keyif verici karakterlerinin başında yer alan Cisco’nun bu şekilde bir son hak etmediğini hepimiz biliyoruz.

Diziyi dikkatli izlemiş olanlar Eobard Thawne’in Cisco’ya “benim için yüzyıllardır ölüsün” dediğini hatırlıyordur diye düşünüyorum. Bu aslında Cisco’nun kaderini açık bir şekilde ifade eden ve bir anlamda da easter egg nitelendirilen göndermelerden birisi.

The Flash – Cisco Daha Ne Kadar Ölebilir?

Dizinin yapımcılarından olan Kreisberg, Cisco hakkında bazı küçük detaylar paylaştı. Eobard Thawne yani Wells aslında ölü bir adamı öldürdü. Büyük bir çıkar ilişkisi olmasa da Wells’in söylediği gibi gerçekten aralarında bir sevgi olduğu bilinen bir gerçek. Yani pek çok kişinin düşündüğünün aksine, bu sahte bir ilişki değil.

Thawne için yaptığı yolculuklar ve yaşadığı tecrübeler sonucunda gemisinde Cisco’ya da yer vermesi ve onu da getirmesi akıllıca bir seçim. Nitekim zeki olduğunu düşündüğümüz fakat 25.yy teknolojisi ile donatılarak günümüze gelen Wells, doğuştan zeki olan ve kendini geliştiren Cisco gibi birine her zaman ihtiyaç duyacaktır.

Juctice League üyesi olan Vibe – Cisco’nun öldürülmesi bir anlamda dikkatlerin bu yöne çevrilmesini de sağladı. Aslında Cisco’un ölümü, Wells’in kaderi açısından yeni bir dönüm noktasını işaret ediyor. Promo’da da gördüğümüz gibi Vibe olma yolunda ilerleyen The Atom ile geçmişte iyi ilişkilere sahip olan Cisco, Thawne tarafından oluşturulan bu soğukluğu kısa sürede fark ederek gerçek kimliğine daha kısa sürede kavuşacak.

Benzer Yazılar

Avatar for Flash

Yazar: Flash

Yazıyı Paylaş
 • berkay

  Bu bölüm cidden flash kendini aştı resmen ilk sezon yardırarak gidiyor bazen şu yorumları görüyorumda gülüyorum ya flash arrow atom dizisi neden yapıyorlar karakterleri tv de harcıyorlar diye tam tersi adamlar resmen başyapıt derecesinde dizi çıkartıyorlar bunun örneği flash arrow da güzel hatta benim favorim arrow ama 3.sezon cidden sıktı inşallah toparlar bu bölüm harikaydı zaman yolculuğu falan her zaman ilgimi çekmiştir belkide flashı bu kadar sevmemin sebeblerinden biri hızlı koşması değilde zamanda yolculuk yapması

  • Söylediklerine katılmakla birlikte bu ve benzeri dizilerin yalnızca sezonluk çerez olarak görülmesi beni üzüyor. Aslında burada bir 70 yıllık bir tarihten söz ediyoruz ve hızlı koşmaktan çok daha fazlasını içeriyor. Üstelik, birbiri ile o kadar güzel bağlanan sahneler var ki, kalan bölümlerde bizi çok daha keyifli sahneler bekliyor.

   • berkay

    inşallah flash 2.sezondada güzel olur ama 2.sezondan istediğim 3 şey var sadece flash’ın kostümünün değişmesi biraz vücüt çalışsın bide imkansız ama thomas wayne görmek

    • Dizinin ikinci sezonunda kıyafetin değişeceği söyleniyordu. Set ya da Grant Gustin’in paylaştığı fotoğraflarda yanlış hatırlamıyorsam vücut konusunda da çalışmalar yürütüyordu. Wayne’e gelince onunla birlikte görmek istediğim çok isim var benimde fakat keşke de kalabiliyor ancak.