Dizi Hakkında

The Flash Dizi Konusu Nedir? Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

The CW kanalında yayınlanmakta olan The Flash, kendisi ile aynı ismi taşıyan DC Comics çizgi romanından TV’ye uyarlanmış, 2014 yılı Ekim ayında yayınlanmaya başlamıştır. Tanıtım bölümü ve dizinin başlamasıyla birlikte The Flash hem Türkiye’de hem de Dünya genelinde milyonlarca hayran edinmiştir.

The Flash Dizi Konusu Nedir?

Oldukça zorlu bir çocukluk geçiren Barry Allen, daha küçük yaşlarda annesini gizemli bir olay sonucunda kaybetmiş, babası ise annesini öldürmekle suçlanarak hapse girmiştir. Zaman, zaman dizide geri dönüşler ile Allen’ın çocukluğu hakkında bilgiler verilse de ilerleyen bölümlerde daha detaylı bilgiler sunulacağını düşünüyoruz.

Dedektif Joe West gözetiminde yetişen Barry Allen, S.T.A.R Endüstrilerinin parçacık hızlandırıcısı denemesi sırasında büyük bir hata nedeniyle oluşan patlamada bir şimşek ile yüzleşmek durumunda kalmıştır. Hava durumunu değiştirerek Allen’a şimşek çarptıran hızlandırıcı, Barry Allen yani The Flash’ın bir anda değişmesine, çeşitli özellikler kazanmasına ve çok hızlı hücre yenilenmesine neden olmuştur. Örneğin Barry’nin kırılan kolu üç saat içerisinde iyileşirken ilk bölüm içerisinde saatte 720 km hıza ulaşmıştır.

İmkansızın peşinde olan ve annesinin katilini arayan Barry aynı zamanda insanların hayatlarını kurtarmaya başlar.

Dizide Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

Pek çok oyuncu dizide yer almasına karşın ana karakterler olarak Barry Allen – The Flash’a hayat veren Grant Gustin, Iris West (Candice Patton), Caitlin Snow (Danielle Panabaker), Eddie Thawne (Rick Cosnett), Cisco Ramon ( Carlos Valdes), Dr. Harrison Wells (Tom Cavanagh)ve Dedektif Joe West (Jesse L. Martin) olarak öne çıkıyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top