Çizgi Roman

The Flash – Golden Glider Kimdir?

Dikkat: Bu yazı bol miktarda Spoiler içermektedir. Ayrıca yazı dizi – çizgi roman harmanlanarak hazırlanmıştır.

The Flash kadrosuna 1×16 ile dahil olması beklenen Golden Glider, DC Comics’in Supervillain takımında yer alan bir karakterdir. Dizide daha önce karşılaştığımız Captain Cold’un kardeşi olarak karşımıza çıkacak olan Golden Glider’ı The Tomorrow People’s gibi dizilerden de tanıdığımız Peyton List canlandıracak.

İlk olarak çizgi romanda Flash #250 ile karşımıza çıkan Golden Glider ölümünden sonra ağabeyi için büyük bir keder kaynağı olmuştur. Dizide daha önce pek çok kötü karakter ortaya çıkmasına rağmen Golden Glider, Rogue Zamanı olarak adlandırdığımız 1×16 için önemli bir isim gibi görünüyor. Üstelik üye olduğu Rogues ve Siyah Fener Kolordusu gibi takım üyelikleri düşünüldüğünde, diziye yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor.

The Flash – Golden Glider Kimdir?

Esas ismi Lisa Snart olan Golden Glider, Flash – Barry Allen’ın azılı düşmanlarından birisidir. Lisa Snart’ın sevgilisi olan ve Lisa’nın kariyerine katkı sağlayan Antrenörün Barry Allen ile düello sonucunda ölmesi nedeniyle büyük bir öfke ile dolan Golden Glider, Flash’tan intikam almaya yemin eder. Golden Glider’da diğer kötü karakterlerden farklı olarak patlayıcı ya da hipnotik etkiye sahip olan elmas ve mücevherler bulunmaktadır.(dizide nasıl olacak bilmiyoruz)

New 52’de ise Lisa Snart’ın hikayesi biraz daha farklı bir şekilde ele alınıyor. Lisa Snart için bir beyin tümörünün ölümüne neden olduğu ya da tümör çıkarıldıktan sonra hayatta olmasına karşın kardeşinin eylemleri nedeniyle utanç duyduğu söylenmekte.

Golden Glider Yetenekleri Nelerdir?

Golden Glider, aldığı eğitim ve antrenör düşünüldüğünde olimpiyat düzeyinde bir patencidir. Patenini kullanabileceği buz ya da herhangi bir yüzeyi oluşturabilen Altın Planör, dizide ağabeyi Snart gibi sonradan ele geçirdiği bir özelliği kullanabilir.(sadece tahmin)

Farklı kaynaklarda The CW’de yayınlanacak The Flash’ta Golden Glider ya da Lisa Snart’ın istediğini elde etmeye çalışan sinsi bir karakteri, cinsellik ön plana çıkarılarak kullanacağı söyleniyor. Ancak Captain Cold’un buna nasıl yaklaşacağı ve ne gibi bir tepki göstereceğini henüz bilmiyoruz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top