Çizgi Roman

The Flash – Gorilla Grodd Kimdir?

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında spoiler içermektedir.

Dizinin belki de en gizemli ismi olan Gorilla Grodd, yalnızca ilk bölümlerde patlama sonrası kaçtığı – kaçırıldığı hücre tabelasında ve General ile Dr. Harrison Wells’in buluşmasında görülmüştü. Kurguya göre Flash’ın ezeli düşmanlarından birisi olan Grodd, bir goril olup daha çok laboratuvar faresi olarak adlandırılabilir.

Laboratuvar faresi olarak adlandırılmasında Wells’in deneylerine maruz kalması etkilidir. Henüz yetenekleri ya da yapabilecekleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmasak da Grodd, telepatik yollar ile diğer kişileri kontrol altına alabilmektedir. Dizinin ilk bölümünden sonra tekrar görünen Grodd, Wells’in büyük projesi olarak adlandırılıyordu.

The Flash – Groilla Grodd Kimdir?

Esasen Grodd’un hikayesine bakıldığında radyoaktif meteorlara maruz kalarak oluştuğu görülmektedir. Flash’ın en önemli ve azılı düşmanlarından birisi olacak olan Grodd, Gorilla City isminde bir şehrin de mimarı olacak. Dizide böyle bir sahnenin görülüp görülmeyeceğinden emin olmasak da ilk bölümün sonunda gördüğümüz “kriz anı” ve Grodd arasında bir ilişki olabileceğine inanıyoruz.

Peki, bu seviyede güçleri olan ve insanları telepatik yollarla etkisi altına alan bir Goril, nasıl olurda patlamaya kadar hücrede kalır. Gerçi patlama ile bağlantısı da henüz kurulmuş gibi görünmüyor. Hakkında kısa kesitler sunulsa da ilk sezon içerisinde görmemiz muhtemel karakterlerden birisi olabilir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top