Çizgi Roman

The Flash – Heat Wave Kimdir?

The Flash dizisinin her yeni bölümünde çizgi romanlarda düşman olarak tanımladığımız meta-insanlar ortaya çıkıyor. Yine Çizgi Romanlarda tanıdığımız ve Mick Rory ismini taşıyan Heat Wave, ilk olarak 140. sayıda ortaya çıkmıştı. Çok küçük yaşlardan beri ateşe karşı bir hayranlık besleyen Rory, bir bölümde evini yakarak ailesinin ölümüne neden olmuştur.

Bu talihsiz olay sonrası ilgi ve hayranlık artık takıntıya dönüşmeye başlamıştır. Önce okuduğu okul, sonra arkadaşlarının evini yakmaya başlayan Rory, kısa süre içerisinde Rogues ismini alan kötüler takımına katılmıştır. Bir yeteneğe sahip olmasa da özel kıyafeti ve lav silahı Central City’nin belası olmuştur.

The Flash – Heat Wave

Dizide ne şekilde yer alacağı ya da yer alıp almayacağı hakkında bilgimiz olmasa da diziye katılması durumunda bir lav silahına mı sahip olacak yoksa parçacık hızlandırıcı kaynaklı patlamadan etkilenerek bu özelliğimi alacak emin değiliz.

Fakat dizide Captain Cold dışında ağırlıklı olarak patlama kaynaklı etkilenen meta – insanlar ve kahramanlar olduğu düşünülürse bir anda ortaya çıkan yeni bir meta – insanın olabileceğini söyleyebiliriz.

Güncelleme: Dizide Heat Wave karakterini Dominic Purcell canlandıracak.

Benzer Yazılar

Comments
To Top