Çizgi Roman

The Flash – Killer Frost Kimdir?

Dikkat: Yazı dizi hakkında Spoiler içermektedir.

Flash Çizgi Romanlarında kötüler grubunda yer alan karakterlerden biri olan Killer Frost, dizide de görünmesi muhtemel isimler arasında yer alıyor. Esasen, geçmiş bölümlerde kimin – hangi ismin Killer Frost olabileceğine dair bazı ipuçları sunulmuş olsa da oyuncular içerisinde bu karaktere en yakın kişinin Caitlin Snow olduğuna inanıyoruz. ( inanmaktan biraz fazlası )

Çizgi Romana göre oldukça zeki bir bilim insanı olan Killer Frost, Hudson Üniversitesi’nde eğitim veren Martin Stein’e aşık olur. Kuzey Kutbunda bir araştırma sırasında hissettiklerini Stein’e açıklayan Kristal, hislerinin karşılıksız olması nedeniyle hayal kırıklığına uğrar. Kendisini farkında olmadan thermafrost odasına kapatan Kristal hayatta kalmayı başarmasına rağmen gizli bir yeteneğini keşfedecektir.

Killer Frost – Hakkında

Çizgi Roman –Dizi ve diğer kaynaklara göz attığımızda özellikle dizide böyle bir sahne ile karşılaşmayacağımıza inanıyoruz. S.T.A.R Endüstride görev yapan Caitlin Snow’un bir kaza sonucunda mı yoksa doğrudan mı bu etkiye maruz kalacağını beraber göreceğiz. Gerçi Wells gibi örneklere baktığımızda Çizgi Roman’da gördüğümüz her karakterin tam karşılığı olacak mı belli değil. Fakat en yakın ihtimalle Caitlin, kısa süre içerisinde yeteneklerini fark edecektir.

Buz ve soğuğu manipüle etme yeteneğine sahip olan Killer Frost, canlıların ısısını emerek onları dondurabiliyor. En yakın düşmanı olan Fire Storm ( Ronnie  9. bölümde karşımıza çıkmıştı ) ile pek çok karşılaşma yaşamış olmasına rağmen dizide ilk sıcak temas yine dokuzuncu bölümde kurulmuştu. 20 Ocak’ta yayınlanacak yeni bölüm ile Çizgi Roman – Dizi uyarlamasına daha yakından şahit olacağız.

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top