Çizgi Roman

The Flash – Mirror Master Kimdir?

The Flash dizisinin şuana kadar izlediğimiz her bölümünde bir meta – insan, kötü karakterin Flash tarafından alt edildiğini gördük. İzleyen ya da izlemeyenler için 9. bölüm Flash açısından bir başarısızlık sayılsa da aslında Flash’ın gelişimi için oldukça önemli bir deneyim oldu. Üstelik Firestorm (Ronnie)’nin kısa süreli görünmesi, Flash’a ya da dolaylı olarak Caitlin’e yardımcı olması iyi – kötü ayrımını bir kez daha sorgulamamıza neden oluyor.

Dizide ilerleyen bölümlerde görünmesi muhtemel olan kötü karakterleri listelediğimiz bu bölüm altında her karakterin dizide yer alıp almayacağını bilmiyoruz ancak çizgi roman uyarlamasına sadık kalındığı sürece gelecek bölümlerde Mirror Master görülecek muhtemel karakterler arasında yer alıyor.

Mirror Master Kimdir?

Çizgi romanda Mirror Master ismini alan Sam Scudder, sıradan bir suçlu olmasına rağmen farkında olmadan keşfettiği bir güç ile amansız bir suçlu haline dönüşüyor. Aynaları kullanarak hile yoluyla soygunlar gerçekleştiren Master, bir anlamda onlarca Mirror Master ile hareket ediyor.

Dizide çoğunlukla (Captain Cold hariç) düşman – kötü karakterlerin parçacık hızlandırıcı kaynaklı etkiler nedeniyle dönüştüğünü görüyoruz. Gerçi Captain Cold’un ileride bir yolunu bulup soğuğu manipüle etmesi de muhtemel görünüyor. Ancak Mirror Master’ın gücünü patlama nedeniyle mi yoksa farkında olmadan bulduğu hile ile mi elde edecek bilmiyoruz.

Kaynak – Derleme

Benzer Yazılar

Comments
To Top