2. Sezon

The Flash S2E02 “Flash of Two Worlds” – İnceleme

Not: Bu yazı yayınlanan bölüm hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu husus göz önünde bulundurun.

Bir önceki bölümde izlediğimiz, beklentilerimizin altında kalan o bölüm sonrasında ikinci bölümün sanki, yeni sezonun ilk bölümüne aday olabileceğini düşündüm. Genel hatları ile bol miktarda gönderme içeren ikinci bölümde Jay Garrick’i daha da yakından tanımaya başladık. Güçlerini bilinmeyen bir sebep ile kaybetmiş olan Earth-2’in Flash’ı Jay Garrick, Flash’a benzer şekilde talihsiz bir laboratuvar kazası sonucunda güçlerini elde ediyor.

Jay Garrick’i daha yakından tanımak için buraya göz tıklayabilirsiniz.

Harrison Wells ile yaşadığı acı verici tecrübe sonrasında yaklaşık altı ay ekibinden uzak kalan ve insanlara güvenme noktasında sorun yaşayan Barry, benzer bir tavrı, tüm ekibin ve “Iris’in” aksine sürdürmeye devam etti. Sahi neydi o, Jay Garrick’i karantinaya almak. Güvensiz olmak, “artık buraya kimse giremez” dedikten sonra Jay Garrick ile karşılaşmak elbette garipti ancak, Flash’ın bu denli şüpheci olması da pek çekici olmadı.

Earth – 2

Jay Garrick tanıtımı – duyurusu yapıldıktan sonra hemen her yerde sık, sık aşağıda yer alan görseli görmüşüzdür. Reverse Flash ya da Zoom’dan farklı olarak dizide bir Flash’ın daha olması, beklediğimizden çok daha iyi oldu diyebilirim. Üstelik Wells’in ayrılışından sonra oluşan boşluğu geçici bir süreliğine olsa da Garrick oldukça iyi derece de karşılıyor. Öyle ki Flash’ın bu güne değin görmediğimiz bir özelliğini, enerjisini dışa vurmasını, diğer türlere aktarmasını başarıyla izledik. Bu hali hazırda Flash’ın bildiğimiz bir özelliği ancak dizi de Sand Demon karakteri üzerinde başarıyla yansıtıldı.

the flash - jay garrick

Earth-2’i iliklerine kadar gördüğümüz dizide paralel evrenden gelen Eddie Slick ile Earth-1’de bulunan Slick’in bir arada bulunması iyi oldu. Ancak “keşke” denilecek düzeyde aynı oda da görünebilme ihtimali olsaydı çok daha şaşırtıcı olacaktı.

Sand Demon hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Şehirde oluşan toplam 52 gedik ise diğer dünyalar arasında yeni bir köprünün kurulmasını sağlıyor. Bu, yalnızca Zoom karakterinin Earth-2’den geçişini değil aynı zamanda diğer dünyalar arasında da ilerleyen dönemde farklı ziyaretleri sağlayabilir.

Zoom

Henüz detaylı bir gönderi olmasa da Zoom’un şuan ki işlevinin Earth-2’den topladığı meta insanları, Barry Allen’ın üzerine göndermek için geçiş yaptığını görüyoruz. Yalnız ilk görünümün Black Flash ile benzerlik taşıdığını da söylemeliyim. Bu nedenle çok detaylı bir bilgi vermeden kısmi olarak şu yazıya göz atabilirsiniz. Zoom – Hunter Zolomon

Vibe

Cisco’ya farklı bir parantez açmak gerekiyor. Henüz, Vibe olmasını beklediğimiz karakterin tam olarak özelliklerini yansıtmıyor olsa da önsezileri ile ekipte yine, Wells’in oluşturduğu bir başka boşluğu tamamlama noktasında son derece iyi olduğu söylenebilir.

DC Comics için Referanslar

  • Jay ve Barry arasında ilk crossover “Two Worlds Flash” ile gerçekleşmiş oldu. Ayrıca The Flash #123 ile sunulan Sand Demon’da bu birleşmeye iyi bir gönderme oldu.
  • Gümüş Çağ ve Altın Çağ arasında yine güzel bir bağlantı sunulan bu bölüm, bilinenin aksine Patty Spivot ile gerçekleşti.
  • Pek çok kişi mavi ışık nedeniyle Cobalt Blue ya da Malcolm Thawne’in çıkışını düşünmüş olabilir. Henüz bu konuda bir kesinlik kurulamasa da ilgi çekici bölümler bizleri bekliyor.
  • Zoom’un yüzüne baktığımızda kesinlikle Black Flash’tan bir izlenim olduğu söylenebilir. Kendisini dizide görmek oldukça ilginç olacaktır.
  • İlk olarak The Fury of Firestorm #51’da görünen Sand Demon ise Barry ve Jay’in birleşmesi noktasında etkileyici bir şekilde kullanıldı. Gerçi cam olup tuza dönmesi, biraz üzücü oldu.
  • Crisis on Infinite Earths için en belirgin önerme 52 farklı evren olgusu ile Martin Stein’den geldi. Bir ara bu konunun geçersiz olacağı söylense de bugün ki bölüm ile artık beklentiler bu yönde ilerleyecek.
  • Patty Spivot’un eğitim aldığı Hudson aynı zamanda Martin Stein, Firestorm ve Crystal Frost açısından da önemlidir.
  • Green Arrow vurgusu ise geçtiğimiz hafta Oliver Queen tarafından yapılan duyuru ile Star Lab’da da yankılandı.
  • Patty Spivot’un yaşadığı acı tecrübe ile kısa sürede Mardon kardeşlerden birini göreceğimiz kesinleşti.
  • Earth -2 ile yeniden karşımıza çıkan ve Central City’in kurtarıcısı olarak tanıtılan Harrison Wells ise en büyük sürpriz oldu. Kendisini yeniden iyi ya da kötü olarak görecek olmak oldukça sevindirici oldu.

Benzer Yazılar

Comments
To Top