2. Sezon

The Flash S2E07 “Gorilla Warfare” İnceleme

Not: Bu yazı yayınlanan bölümle ilgili Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde hatırlanacağı üzere Zoom ile karşılaşan Flash – Barry Allen, temiz bir dayak yemiş ve neredeyse sağlam kemiği kalmamıştı. Bölümü izlemeye başladığımda beklentim, Flash’ın uzun bir süre toparlanamaması yönündeydi ancak tahmini olarak bir haftalık süreç, omurilik hasarlarının iyileşmesi için belirlenen dilim olmuş. Sanırım, Flash açısından yaşayacağı en ağır sakatlık bu bölüm ile atlatılmış oldu.

Esasen bölümün özeti “baba” olgusu üzerine kuruluydu. Zoom karşısında yaşadığı yıkım sonrası toparlanma için çevresindeki pek çok kişinin yardımını reddeden Flash, babası Henry tarafından yeniden ateşlendi. Bu arada, hapishaneden çıkışı sonrası aramızdan ayrılan Henry Allen’ı tekrar görmek ilginç oldu. Yalnız, balık tutma hikayesi de pek olmamış, gizemli kalan bazı şeyler var gibi görünüyor. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz?

grodd gorilla warfare

Hafta içerisinde yayınlanan promolar sonrasında bölüm kötüsünün Grodd olduğunu görmüştük. İlk sezon sonunda yaşadığı tren faciası, hızlı geçiştirilmiş ve arada geçen süreçte nerede olduğu söylenmemiş olsa da Grodd, efektleri ve etkili özellikleri ile bu dizi için en iyi – kötüler arasında yer alıyor. Gerçi, Barry Allen’da olduğu gibi Grodd’un anlık da olsa duraksamasında Harrison Wells’in payını unutmamak gerekiyor.

the flash reverse flash

İlk sezon sona erdiğinde ve yaz aylarında gerçekleştirilen Comic-Con’da ikinci sezonun ana karakterinin Zoom olacağını öğrenmiştik. Fakat şu ana kadar yayınlanan Enter Zoom da dahil olmak üzere tüm bölümlerde ana karakter halen Harrison Wells konumunda. Bu konuda bir şikayetim olmamakla birlikte Wells’in Reverse Flash kimliğinden sıyrılmış olmasına karşın, bir yanım onun yeniden bu kimliği ile görünmesini istiyordu. Nitekim Grodd buluşmasında da bu anı yeniden yaşadık. Ancak ilginç olan, diğerlerinin bilmediği ve yalnızca Grodd – Harrison arasında olan şeylerin, daha önce karşılaşmamış olmalarına karşın Earth -2 Harry’si tarafından tekrarlanması oldu.

Bölüm, daha çok bir soran ki crossover’a hazırlık ve bir anlamda Legends of Tomorrow’un temelleri üzerine kurgulanmıştı. Yayınlanan yeni promolardan gördüğümüz kadarıyla Arrow – Flash buluşmasından daha çok yine Legends of Tomorrow ve Vandal Savage üzerine kurgulanan bir bölüm izleyeceğiz.

Siz yayınlanan yeni bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Diğer DC Yayınları için Referanslar

  • Grodd saldırısı ya da Gorilla Warfare, 90’larda yayınlanan bir seri ve günümüz New 52’si ile sunulan yeni Flash çizgi romanlarında da yer alıyor. Hatta Barry Allen’ın yaşadığı talihsiz kaza ve yatalak oluşu da kısmen bölümde yansıtılmaya çalışıldı. Beklentim, Grodd’un diğer goril kankaları ve ihtiyar heyeti ile gelmesiydi ancak bütçe bu kadarmış diyelim.
  • Barry’in kullanmış olduğu tekerlekli sandalye ilk sezonda Harrison Wells tarafından kullanılıyordu. Fakat şu anki halinde özel bir bileşen olmadığına inanıyorum.
  • Birdman olarak sunulan ve daha sonra Hawkgirl olarak karşılaşacağımız, Kendra Saunders hakkında çok fazla detay vermeye gerek bulunmuyor sanırım.
  • Gorilla şehri, kısmen dizide sunuldu. Afrika yağmur ormanlarında yer alan bu şehir, Grodd tarafından yerleşim yeri olarak kullanılırken aynı zamanda gelişimini sürdürmesini de sağlıyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top