2. Sezon

The Flash S2E09 “Running To Stand Still” İnceleme

Not: Bu yazı yayınlanan bölüme ilişkin Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Ayrıca diğer yazılarda olduğu gibi bu incelemede de “ufak” tahminler olabilir.

Bir önceki hafta yayınlanan Arrow – Flash ve Legends of Tomorrow oyuncularını içeren bölümler, her ne kadar fiyasko olarak görülse de ortalamanın üzerinde izlenmeye değer nitelikteydi. Bu hafta yayınlanan yeni bölümde ise Rogue ekibinin önemli üyelerinden bazılarını ( Captain Cold, Mark Mardon ve Trickster) izleme şansı bulduk.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ara sezon finalinde hatırlanacağı üzere Barry Allen ve Reverse Flash arasında çekişmeli bir mücadele yaşanmıştı. Bu sezon henüz ilk bölümlerde sezonun iddialı ismi Zoom’u görme şansı yakaladığımız ve daha birkaç hafta önce Barry Allen’a temiz bir dayak attığı için sezon finalinde böyle bir beklentim bulunmuyordu. Nitekim, bu bölüm Rogue ekibinden de öte Harrison Wells’in geleceği adına önemli ipuçları barındırıyordu.

the flash zoom

Bu haftaya kadar yayınlanan bölümleri bir bütün olarak ele aldığımızda aşama, aşama alternatif dünyadan aramıza dahil olan Harrison Wells’in Reverse Flash olmasa da hızcı olma noktasında ilerleme kaydettiğini gördük. Geliştirdiği serumun kısmen Jay Garrick üzerinde etkili oluşu, kızının Zoom tarafından hapsedilişi ve Zoom ile işbirliği yapması, bazı teorileri açığa çıkardı.

Bizim bildiğimiz Harrison Wells, kızım yaşıyor mu göster, tribine girebilecek birisi değil. Hatta tamamen uydurma olmasına karşın Zoom’dan kızını göstermesini istediğinde kızının üzerinde hazırladığı serumu dahi kullanmış olabilir. Bildiğiniz gibi Jesse, hızcılardan birisi olarak tanıtılmış ancak ara sezon finaline kadar bu konuda bir gelişme kaydedilmemişti. Bu buluşma, Jesse’inde geleceği hakkında değişimler yaşamasını sağlayacaktır.

the flash trickster

Bu aşamadan sonra bölümün kalanını ayrı pencere de incelemek gerekiyor. Rogue ekibi, geniş bir üye kitlesine sahip olsa da kısır döngüde ilerlemek durumunda kalıyoruz. Bu kez Mark Hamill gibi usta bir isim yanında Liam McIntyre ve Wentworth Miller gibi isimleri, Flash/Barry Allen’a karşı izleme fırsatı yakaladık. Genel hatları ile kadın ya da çocukları öldürmeme felsefesine sahip olan Rogue, dizide neredeyse hiçbir sivile saldırmıyor ve yalnızca Barry Allen’ı hedef alıyor.

Mark Hamill tarafından dile getirilen katliam (ki gerçekleşmedi) dışında Rogue yalnızca piyon olarak bölümde yer alıyordu. Hatta Mark Mardon tarafından Zoom’un telaffuz edilmesi bir ara Zoom tarafından mı kontrol ediliyorlar hissi yarattı ancak üç saniyede bu his ortadan kalktı.

Bölümün en merak edilen anı ise hiç kuşkusuz Wally West’in diziye dahil oluşuydu. Henüz, fiziksel görünümü dışında ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Esasen fiziksel görünüşünü ele aldığımızda Kid Flash değil, Barry Allen’dan daha da gelişmiş olan bir görüntüye sahip. Bu nedenle muhtemel ki dizide Impulse olarak tanıtılacak, Zoom ile Barry Allen’ın mücadelesinde ekibe dahil olacak. (teori)

Zoom, neden ortaya çıktı, ne yapmak istiyor son bölüme ve Harrison Wells’in dile getirdiği ana kadar muammaydı. Ancak görüyoruz ki kendisi, Barry Allen’ın daha da hızlanmasını ve SpeedForce aracılığıyla onun hızını çalmayı amaçlıyor. Halen, Zoom’un kim olduğuna dair geçerli bir ipucu ise bulunmuyor.

Bu sezon ilk sezona nazaran daha ısmarlama bölümler olmasına ve inişli  – çıkışlı grafik sergilemesine karşın yayınlanan bölüm beni kısmen tatmin etti. Ancak geçtiğimiz sezon ilk 9 bölüm ile karşılaştırdığımızda aynı heyecana sahip olmadığımı söylemeliyim.

Siz yayınlanan bölüme ilişkin ne düşünüyorsunuz?

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top