Dizi Hakkında

The Flash Sezon Finali Öncesi Beş Ayrı Tahmin

Bu sezonun ismi gibi Flash dizilerinden birisi olan, sezona hızlı bir giriş yapan ve aynı ivme ile devam eden The Flash, bu hafta yayınlanacak olan yeni – son bölümü ile sezona veda ediyor. İkinci sezon onayını ve hatta tam sezon onayını almış olmasının rahatlığı ile veda edeceğimiz Flash’ta sezon finali öncesi pek çok büyük ve beklenmedik olay yaşandı. Tam anlamıyla çizgi romana bağlı olmayan ve dizi kitlesi içinde öğeler içeren The Flash’ta sezon finali öncesi bazı tahminlerde bulunmak istedik.

Geçtiğimiz Salı yayınlanan bölüm ve sonrasında verilen 23. Bölüm promosu, beraberinde cevapsız kalan ve soru işaretleri oluşturan pek çok konuyu bizlere bıraktı. Reverse Flash’a karşı üçlü ittifak oluşturan ve Wells’i durdurmayı başaran ekip sezon finalinde bu rahatlığın verdiği huzur ile hareket edecek gibi görünüyor. Ancak Wells’in yetenekleri düşünüldüğünde bu pek de istenildiği gibi sonuçlanmayabilir.

Ronnie Raymond için Yeni Bir Dönem Başlayabilir!

Legends of Tomorrow’un önemli bir unsuru olacak Firestorm için şu aşamada Flash sonlanıyor olabilir. Dizide Caitlin ile evlenmesini beklediğimiz Ronnie, final bölümünde büyük bir değişim yaşayabilir. Ancak bu değişimin Prof. Stein ile birlikte mi yoksa yalnızca Stein üzerine mi kurulu olacağı henüz belli değil. Yeni bölümde Ronnie Raymond’un büyük bir “iş teklifi” alabileceğini ve Caitlin’in bu konuda huzursuz olabileceğini düşünüyorum.

Bir Yerlerde Başka Bir Flash Olabilir mi?

DC ya da diğer serileri ayırt etmeksizin çoklu evren konusu her zaman merak uyandıran ve ilgi çeken bir durum olmuştur. Dizide zaman, zaman bu konuya göndermeler yapılsa da açık bir şekilde Jay Garrick, Wally West ya da Bart Allen hakkında bir ipucu göremedik. Büyük ve şaşalı bir sezon finalinde bu konuya da yer verilebileceğini düşünüyoruz.

Kozmik Koşu Bandı!

Kozmik koşu bandını kullanmadan Barry Allen’ın zaman yolculuğu yapmasına pek alışkın değiliz. Gerçi, yaptığı yolculuk tesadüf eseri oluşan ve pek de beklemediği bir anda gerçekleşen olay olarak sunulmuştu. Barry Allen’ın zamanda geriye yolculuk yapması ve hız oluşturması için yeni bir şeye ihtiyaç duyması da kaçınılmaz. Peki, bu yeni şey ne olabilir?

Dizide yalnızca antrenman amacıyla kullanıldığını gördüğümüz Kozmik Koşu Bandı, tam da Barry Allen’ın zaman yolculuklarında kullanması için geliştirilmiş bir araçtır. Dizinin ilk bölümünden beri Star Labs’ta başı boş duran kozmik koşu bandının kullanılma zamanı gelmiş olabilir. Hatta The Legends of Tomorrow’da yer alacak Rip Hunter’ı dahi ziyaret edebilir.

Flashpoint Noktası!

Hiç kuşkusuz Barry Allen ve The Flash denilince büyük bir patlama noktası olmasını pek çok kişi bekledi. Sezon finali öncesinde buna dair bazı ipuçları verilmiş olsa da resmi bir bilgiye ulaşamadık. Ancak Eobard Thawne’in Nora Allen’ı öldürmesi, Barry Allen’ın zamanda tekrar geriye giderek bu olayın akışını değiştirebileceğini ve sonuç itibariyle Dünyanın yıkıcı bir savaşla karşı karşıya kalabileceğini düşünüyorum.

Her ne kadar bu çapta bir savaş ve olası karakterler, The Flash gibi bir diziye sığdırılamıyor olsa da kısa süreliğine de olsa bu heyecan bizlere yaşatılabilir.

Sizin sezon finali öncesi tahminleriniz nelerdi?

Benzer Yazılar

Comments
To Top