Çizgi Roman

The Flash – The Top Kimdir?

Flash serisinde kötü karakterlerden birisi olan ve Flash’ın azılı düşmanları arasında yer alan The Top, ilk olarak 1961 Ağustos’unda John Broome ve Carmine Infantino tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dizide yer alması pek mümkün olmasa da kötüler grubunda yer almaşı nedeniyle her an karşımıza çıkabileceğini düşünüyoruz.

Yaklaşık 45 yıllık bir geçmişe sahip olan The Top, Flash serisinde gerçek ismiyle Roscoe Dillon olarak bilinmektedir. Aşağıda The Top (Roscoe Dillon) hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

The Top (Roscoe Dillon) Kimdir?

Oldukça geride kalmış bir karakter olması nedeniyle hakkında yeterince bilgi verilmeyen The Top, topaç şeklinde dönme ve döndürme gücüne sahip kötü bir karakterdir. Rogue takımında genellikle pek sevilmeyen bir tipleme olan Roscoe, ölümü nedeniyle grup içerisinde mutluluk uyandırmıştır.

Ancak ölümünden sonra grup için bir simge haline gelen The Top, grubun manevi olarak güçlenmesini sağlamıştır. Roscoe Dillon bir dönem Captain Cold’un kız kardeşi olan Golden Glider ile kısa süreli bir ilişki yaşamıştır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top