Çizgi Roman

The Flash – Trickster Kimdir?

Dizi ve Çizgi Roman uyarlamasına bakıldığında Trickster’ın diziye dahil olması 9. bölüme kadar yalnızca düşük bir olasılık olarak görülürken geçtiğimiz günlerde yapımcılar tarafından yapılan açıklamalarda 90’ların Flash’ında Trickster karakteri ile yer alan Mark Hamill’in The Flash kadrosuna dahil olacağını öğrendik. Bilindiği gibi dizide daha önce eski Flash kadrosunda Flash karakterine can veren John Wesley Shipp, Barry Allen’ın babası olarak karşımıza çıkmıştı.

John Wesley Shipp ve aynı dizide rol aldığı Mark Hamill yeni Flash’ta da karşılaşırken henüz ikilinin bir buluşma gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği bilinmiyor. Yapımcılar ise Trickster özentisi olan ve Central City’de terör estiren kişiye karşı Barry ve West’in Iron Heights’ta ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Trickster’dan yardım alacağını söylüyor.

The Flash – Trickster Kimdir?

Çizgi Romanda tanıdığımız Trickster, basit ve yetersiz bir akrobat iken babasının uyguladığı baskılar nedeniyle havada yürüyebilmesine imkan tanıyan özel bir ayakkabı geliştiriyor. Dikkat çeken bu buluşundan sonra Giovanni Giuseppe ismini James Jesse olarak değiştirirken bir anda suç dünyasının içine giriyor.

Geliştirdiği araçlar ve oyuncaklar nedeniyle zaman içerisinde delirmeye başlayan Trickster oldukça zeki olmasına ve düşman rolünde bulunmasına rağmen o dönem büyük bir sempati toplamıştı. Dizide ise ilerleyen bölümlerde Mark Hamill – Trickster karakterinin ne kadar aktif bir rol alacağını hep birlikte göreceğiz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top