Çizgi Roman

The Flash – Vibe Kimdir?

DC Comics karakterlerinden birisi olan Vibe, dizide sahip olduğu yetenekler ile ortaya çıkmamış olsa da hem gerçek ismi hem de karakter özellikleri pek çok kişi açısından merak uyandırıyor. İlk olarak Justice League of America’da ortaya çıkan Vibe Justice League ve Los Lobos gibi takımlara üyedir.

Genel özellikleri açısından incelendiğinde Vibe, ortalama üstü çevikliğe sahip olup etkileyici sismik güçleri bulunmaktadır. Ayrıca moleküler anlamda titreşim yaratması nedeniyle maddede görüntü bozulması ya da değişmesine neden olabilir.

Vibe Kimdir? Hakkında Bilgi

DC Comics’in kurgusal karakterlerinden birisi olan Vibe, esas ismi ile Francisco “Paco” Ramon, ilk olarak Justice League of America ile ortaya çıkmıştır. Yaratıcıları Gerry Conway ve Chuck Patton olup dizide aynı – benzer isme sahip bir isim tarafından canlandırılmaktadır. Bilindiği gibi dizide S.T.A.R Endüstrinin akıl almaz dâhisi olan Cisco Ramon, Flash için geliştirdiği üstün ekipmanlar ve gizemli araçlar ile tanınıyor. Sempatik tavrı yanında diziye renk katması, Carlos Valdes’ın bu karakter ile uyumlu olmasında etkili görünüyor.

Vibe karakterine döndüğümüzde süper sonik güçlere sahip olduğunu, şok dalgaları oluşturabildiğini görüyoruz. Dizide, bazı bölümlerde Cisco Ramon’un Vibe karakterine has özellikleri içeren pek çok kelimeyi söylediğini hatırlıyorsunuzdur. Vibe, sahip olduğu bu güçler ile beton ya da çeliği çok hızlı bir şekilde paramparça edebilir. Ayrıca ortalamanın üstünde bir yeteneğe de sahiptir.

Genel anlamda Flash çizgi romanında yer alan Vibe’nin Batman’in vesayeti altında çok daha yetenekli bir savaşçı olduğunu hatırlıyoruz. Ancak dizide böyle bir şey görmemiz şu aşamada pek mümkün görünmüyor.

Vibe ile ilgili bir diğer ilginç not ise Justice League Unlimited’te birlikte olduğu Atom karakteriyle ilgilidir. Bilindiği gibi bir başka dizi olan Arrow’da Atom karakterinin temellerinin inşa edilmeye başlandığını görmüştük.

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top