the Flash Fan

The Flash WonderCon 2015 – Yeni Tanıtım

Benzer Yazılar

Dikkat: Bu tanıtım, dizinin kalan bölümleri ve yeni sezona ilişkin Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen WonderCon 2015 panelinde, The Flash’ın yeni bölümleri ve gelecek sezona ilişkin bir tanıtım yayınlanmıştı. İlk olarak panele özel hazırlanan bu tanıtım daha sonra tüm Flash izleyicileri ile paylaşıldı. Tanıtım öncesinde yayınlanan son yazımızda, sezonun kalan bölümlerine ilişkin bazı bilgiler vermiştik ancak bu tanıtım daha fazlasını içeriyor.

The Flash WonderCon 2015 – Yeni Tanıtım ve Yenilikler

Yayınlanan söz konusu tanıtıma göz attığımızda özellikle zaman yolculuğuna daha fazla ağırlık verildiği, Eddie Thawne’in kişilik değişimine uğradığı ve Grodd’un yeryüzüne çıkmaya karar verdiğini görüyoruz. Ayrıca, tanıtım içerisinde özellikle Harrison Wells ya da Eobard Thawne’in, Barry Allen’a karşı hamle yapmak üzere hareketlendiğinde kendini meta – insan hapishanesinde bulacağı gösteriliyor. Ancak bunun hangi bölümde ne şekilde olacağını bilmiyoruz.

Yine tanıtımda 18. Bölümde Central City’i ziyaret edecek Felicity ve Ray’den söz edilirken, Cisco ve Ray’in Atom kostümü konusunda işbirliği yapacağı görülüyor. Ayrıca TWD’den tanıdığımız Emily Kinney diziye Bug-Eyed Bandit’in kadın versiyonu olarak 18. Bölümde dahil oluyor.

Bitti mi? Tabi ki hayır!

Daha önce zaman yolculuğunun gerçekleştiği bölümde arada kaynayan ve yeterince gösterilmeyen Weather Wizard diğer meta insanlarla birlikte yeniden dışarıda çıkıyor. Tahminen Grodd’un Star LAB’a saldırması ya da Eobard Thawne’in meta-insanları serbest bırakmasını bekliyoruz.

Bir diğer dikkat çeken durum ise son olarak 8.bölümde karşı, karşıya gelen Arrow ve Flash, bu kez bir ekip olarak Firestorm’unda dahil olmasıyla Reverse Flash’a karşı durmaya çalışıyor. Normalde Caitlin ve Ronnie’in düğününü beklerken Barry ve Caitlin’in öpüştüğü sahne, akıllara bozulan zaman çizelgesini ve ardında gelişen olayları getiriyor. Nitekim yapımcı Andrew Kreisberg’de daha önce bu tür bir değişimden söz etmişti.

Sizin, gelecek bölümler adına beklentileriniz nelerdir?

Benzer Yazılar

Avatar for Murat G.

Yazar: Murat G.

Yazıyı Paylaş
 • berkay

  admin iki sorum var sana :D birincisi eobard thawne ve geleckten gelen barry geçmişte kavga ediyorlardı son bölüm barry’nin annesinin öldüğü gece eobard kısılı kaldı geçmişte ama barry göstermediler ona ne oldu ?
  ikincisi reverse flash’ın flash’a ebedi düşman olmasının sebebi ona zarar verememesi değilmi sonuçta flashı öldürürse kendide olmaz yani flash olmazsa oda reverse flash olmaz dolayısıyla zamanda yolculuk yapmış olmaz paradox ama dizide reverse flash o gün barry’nin annesini öldürmeye gitmemiş barry öldürmeye gitmiş çizgiromanlarda sürekli bu yüzden barry öldürmüyor diye biliyorum ama dizide kendi ağzı ile söyledi bunları acıklarsan sevinirim :D

  • Evet, orada bir sorun var fakat şöyle de bir durum var. Zaten Wells çiftinin 2020 yılında gerçekleştirmesi gereken buluşun yalnızca Harrison Wells tarafından 2014 yılında gerçekleşmesi bir paradox oluşturuyor. Muhtemelen, gelecekten gelen Barry’in tekrar geri dönmüş olması gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla fizik yasaları iki ayrı mükemmel kopyanın aynı anda aynı evrende bulunmasına müsade etmiyor ki bu çizgi roman dahi olsa. Ama tanıtımlarda gösterdiği kadarıyla iki Flash çıkıyor karşımıza. ( biri harrison wells çıkarsa şaşırmamak gerekiyor)

   Barry Allen ve Wally West arası yayınlanan tüm serilerde bu durum, dediğiniz şekilde ifade ediliyor. Ama şöyle bir durum var. Büyükbaba paradoksuna göre kişi geçmişe giderek büyükbabasını öldürürse, gelecekte onunda var olmaması gerekiyor. ( Eddie – Eobard ilişkisi) Fakat bir diğer ifadeye göre böyle bir olayın gerçekleşmesi durumun da alternatif bir evren ortaya çıkıyor. (ki dizide şahit olduğumuz durum)

   Muhtemelen zaten öldürmediği ve öldüremeyeceği için heyecanı artırmak ya da Nora Allen’ın ölümüne anlam katmak için bu şekilde yayınlandı. Fakat yukarıda ki olası senaryolarda ( %100 çizgi romana bağlı olmadığı için) geçerli sayılabilir.

   • berkay

    yanıt içi teşekkürler yalnız bu kadar iyi bir dizinin bu kadar iyi senaristlerin nasıl olurda paralel evren konusunu 1 kere bile açmaz yani 2 3 bölüm önce ilk flash şehri kurtarmaya çalışırken speed force ile paralel bir evrene gitmesi gerekirdi o zaman bütün olanların bir anlamı olurdu ama dizi anladığım kadarıyla sadece 1 zaman çizgisi var yani flash yada reverse flash geçmişe gidip değiştirdiği anda her şey değişiyor ve aynı evren buda saçmalıklar getiriyor o zaman ikisi ikide bir paradox yaratıyor :D

    • Paralel evren olgusunun altından çizgi roman dışında sadece animasyonlarında kalkabiliyorlar. Paradox’ta çok sade ve düz anlatıldı olay bu yüzden soru işareti uyandırmadı. Eh, çizgi romanda da Flash’ın yarattığı yıkıma bağlandı tüm seriler. Fakat dizide iki ayrı evren oluşturmak, izleyiciye aktarmak zor.

     Sadece bizim toplumumuz ele alındığında dahi okumayı sevmeyen kişiler için kalkıp, iki ayrı evren farklı karakterler, paradoks çok sıkıntılı süreçler. O yüzden olabildiğince soft hale getirmeye çalışıyorlar ama ortada aynı evrende olan Arrow diye bir dizi var. Onu nasıl çözecekler merak ediyorum :)

  • Bende şu infografik’e göz atmanızı tavsiye ederim. Yaşanan her şeyi çok iyi ifade ediyor.

   http://imgur.com/bDjT2qd