Dizi Hakkında

The Flash – Yeni Sezon Yeni İsimler

Hayranlarının büyük bir beklenti ve sabırsızlık ile ikinci sezonunu beklediği The Flash’ta birinci sezonun son bölümünde, alternatif zaman dilimleri, artan derinlik ve paralel evrenler üzerine yoğunlaşıldığını ve ikinci sezonunda bu yönde ilerleyeceğini görmüştük. Flash evreninin sürekli genişleyerek ilerleyeceği ikinci sezonda haydutlarla birlikte yeni isimler de diziye dahil oluyor.

Dahil olan isimler hakkında kısa, kısa daha önceki yazılarda bazı bilgiler vermiş olsak da bu kez, yeni Speedsters olarak nitelendirilen isimlere ağırlık veriyoruz.

Patty Spivot, New 52 ile başlayan yeni dönemde Flash çizgi romanlarını okuyan – takip eden kişilerin yakından tanıdığı isimlerden birisidir. Barry Allen’ın kız arkadaşı olan ve dizide de muhtemel – adaylardan – olması beklenen Spivot Eddie’in ölümünden sonra Joe West’in yeni partneri olarak aramıza dahil oluyor.

Wally West, hiç kuşkusuz ikinci sezonun en çok merak edilen isimlerinden birisi. Bir hızcı olarak diziye dahil olan Rudolph ve Mary West’in oğlu Wally, her zaman zorbalıkla karşılaşan bir çizgiye sahip olacak. Fakat Barry Allen gibi bir trajedi yaşamamış olması onun dezavantajı olarak görülüyor. Kid Flash olarak Barry Allen’ın yanında yer alan Wally’in dizide ne tür bir rol alacağını merakla bekliyoruz.

Jesse Quick, yine bir hızcı olarak diziye dahil olan karakterlerden bir diğeri olup süper hızlı güçlere sahip olmasına karşın yüksek egoları olan bir karakterden fazlasını ifade etmiyor. Zoom ve Allen gibi “doğal” bir hızcı olmayan Jesse, başta el yetenekleri olmak üzere, hız, uçmak ve manipüle etme gibi yetilere sahiptir.

Zoom, Wally West ile ikinci sezonun en çok merak edilen isimleri arasında yer alıyor. Reverse Flash’ın ilk sezonda uğradığı hazin son sonrası Wally’in gelişiyle diziye dahil olan Zoom çok daha amansız, güçlü ve akıllı bir karakteri sergileyecek. Üstelik ikinci sezonda tek başına değil gösterinin iki büyük kötü adamından birini canlandıracak.

Sizin, ikinci sezona dair en çok merak ettiğiniz karakter hangisi?

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top