Çizgi Roman

The Mist Kimdir?

Dikkat: Bu yazı diziye ilişkin Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

The Flash dizisinde bu sezon 3. bölümde (Things You Can’t Outrun) karşımıza çıkan The Mist, karakteri genellikle çizgi roman ya da Flash serilerinde yeteri kadar bilinmeyen, geri planda kalmış kötülerden birisidir. Dizide kötü karakterlerin çoğunlukla meta – insan olarak adlandırıldığını düşünürsek, The Mist gibi geride kalmış pek çok DC Comics karakterinin karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz.

The Mist, DC Comics Supervillains’leri arasında yer alan 90’larda karşımıza çıkan karakterlerden birisidir. Gerçi ilk olarak Kyle ismiyle 1941 yılında, Nash ismiyle 1994 yılında gördüğümüz The Mist, Kyle Nimbus ve Nash Nimbus isimlerini almıştır. Dizinin üçüncü bölümünü izleyenler, The Mist’in Kyle Nimbus olarak tanıtıldığını hatırlayacaktır.

The Mist Kimdir?

Nash’i bir kenara bırakarak bize tanıtılan Kyle Nimbus’a döndüğümüzde Injustice Society ve Secret Society of Super Villains gibi takım üyelikleri olduğunu görüyoruz. Kanada Ordusunda Yüzbaşı olan Kyle Nimbus, bir bilim adamı olup bedenini gaz formuna dönüştüren bir cihaz yaratmıştır. Altın Çağ’da Supervillain olan Nimbus, 1960’larda daha farklı roller üstlenmiştir.

Televizyon serisi olan The Flash’ta Anthony Carrigan’ın hayat verdiği Kyle Nimbus, Star Endüstride meydana gelen parçacık hızlandırıcı patlamasından etkilenen meta – insanlardan birisidir. Dizide anlatıldığı şekli ile gaz odasında idama mahkum edilen Kyle, parçacık hızlandırıcı patladığı sırada farklı bir etkiye maruz kalarak vücudunu tamamen gaz formuna dönüştürebilen bir kimlik kazanır.

Kayıtlarda ölü olarak yer alan ve Joe West tarafından tutuklanan Kyle, gaz halinde olan her madde gibi uzun süre bu formunu koruyamayarak Flash’a karşı yenilgiye uğrar. Dizide kendisinin Star Labs’da hapsedildiğini göz önünde bulundurursak ilerleyen bölümlerde tekrar karşımıza çıkacağını düşünebiliriz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top