Çizgi Roman

Türbin (Roscoe Hynes) Kimdir?

Çizgi roman okurlarının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan The Flash #7 – Into the Light ile karşımıza çıkan Türbin ya da gerçek ismi ile Roscoe Hynes, Brian Buccellato ve Francis Manapul tarafından oluşturulmuştur. Tuskegee Airman havacılarından birisi olan ve görev için İtalya’ya prototip halinde ki uçağı sınamak üzere uçan Hynes, 1944 tarihinde gizemli bir şekilde kaybolmuştur.

Speedforce’un içine çekilen Hynes, burada yaşadığı olaylar nedeniyle akli dengesini yitirmiş ve eve döndüğünde sapkın hareketleri ile yedi yıl boyunca sorunlar çıkarmıştır. Speedforce’a çekildiğinde bazı güçler elde eden ve gelişen Roscoe Hynes, Speedforce içinde kaçma girişimlerinde bulunsa da her seferinde hayal kırıklığı yaşamıştır.

Speedforce Günlüğü

Yıkıcı girdaplar oluşturarak ana evrende zamanın işleyişini bozan ve sorunlar yaratan Hynes, Flash ile karşılaşmasında bir saldırı girişiminde bulunsa da başarısız olmuş ve yaşadığı yıla dönme isteğini sunmuştur.

Goril Savaşı

Central City’in Grodd ve diğer goriller tarafından işgali sırasında Central City’e düşen ve kısa süreli hafızasını yitiren Türbin, Patty Spivot ile karşılaştığında bir yayın aracılığıyla Spivot ve Flash arasındaki ilişkiyi hatırlar. Barry’in nerede olduğuna dair yardımcı olma isteğini belirten Hynes, Solovar’dan goril işgali sırasında yardım alınmasını sağlar.

Güçlü türbinler oluşturan ve girdaplar yaratabilen Hynes, hız kuvvetinden aldığı güçler sayesinde nesneleri kaldırma ve çeşitli şekillerde savunma oluşturma konusunda yeteneklidir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top