Çizgi Roman

Weather Wizard ( Marco Mardon) Kimdir?

New 52 öncesinde Mark Mardon olarak tanınan ve 2011 yılında New 52’yle yeniden güncellenen bazı karakterlerden birisi olan Marco Mardon ya da takma ismi ile Weather Wizard, dizinin yayınlanan ilk bölümünde kardeşi Clyde Mardon ile karşımıza çıkmıştı. Hava Sihirbazı olarak da tanıtılan bu karakter Rogues ve Secret Society of Super-Villains gibi gruplarda görülmüştür.

John Broome ve Carmine Infantino tarafından yaratılan Marco Mardon, ilk olarak Flash Cilt 4 #9 ile karşımıza çıkmıştı. Aşağıda karakterin köken hikayesi ve genel biyografisi hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Marco Mardon ( Weather Wizard ) Kimdir?

İki kardeş içerisinde en yavan karaktere sahip olan Marco Mardon, diğer kardeşi gibi büyük bir emlak kralı ya da kartel olmayı asla hayal etmemiştir. Zaten zengin bir ailenin içerisinde doğan ve babasının ölümünden sonra kardeşi Claudio ile kartel işlerine başlayan Marco, kardeşinin kartel ile bir anlaşma yapması üzerine yardımcı olmak amacıyla çağrılmıştır.

Beklenenin aksine kardeşinin cesedi ile karşılaşan Marco, suç laboratuvarında kan uzmanı olarak çalışan Patty Spivot’ın soruşturma açmasını izlemiştir. Kendisinin en önemli yeteneği hava manipülasyonu olmakla birlikte havayı kontrol etme, fırtına oluşturma, fırtınaları dağıtma ve rüzgarın yönünü kontrol etme gibi yanları bulunmaktadır.

Bu karaktere ilişkin bir sonraki güncelleme ise Francis Manapul ve Brian Buccellato’ın New 52 serisinde yapılmıştır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top